ENGLISH

 

BART poleca:

 

 

Sopot Festival '69

IX Międzynarodowy Festiwal Piosenki Sopot
21-24 sierpnia 1969

 



21 sierpnia 1969

Piosenka nie zna granic
22 sierpnia 1969

Dzień polski
23 sierpnia 1969

Dzień międzynarodowy
24 sierpnia 1969

Dzień płytowy


JURY KONKURSU MIĘDZYNARODOWEGO
Kenneth Baynes W. Brytania Andriej eszpaj ZSRR
Arne Bendiksen Norwegia Roman Heising Polska
Rene Boyer Luxemburg Pal Keszler Węgry
John Caasar Malta Ladislav Kozderka CSRS
Henryk Czyż Polska Henry Malineau Rumunia
Mirosław Dąbrowski Polska Claude Mercier Kanada
Lian Devally Irlandia Ole Mortensen Dania
Jacek Dobierski Polska Manfred Nitschke NRD
Paolo Donatti Włochy Miljenko Pecnik Jugosławia
Arre Elo Finlandia Hans Preiner Austria
Witold Filler Polska Louis Rey Szwajcaria
Mieczysław Fogg Polska Michał Rusinek Polska
Pierre Gabaye Francja Louis Van Rymenant Belgia
Hannes Gottauf RFN Ramon Solanes Hiszpania
Emilie Guergouier Bułgaria Rafael Somavilla Kuba
JURY DNIA PŁYTOWEGO
Heinz Ahrenz Amiga NRD
Jeno Bors Qualitin Węgry - Przewodniczący
Theodor Cartis Electrecord Rumunia
Jean Darlier Hebra Records Belgia
Djordie Debac ORTB Records Jugosławia
Claude Ebrard Robert Stigvood Org Francja
Francisco Figueras Belter Discos Hiszpania
Allan Freeman Emil Records W. Brytania
Władysław Jakubowski Pagart Polska
Frans Van Klingeren Polypor Holandia
John De Mol Bassart Records Holandia
Eugenio Morgantini RCA Italiana Włochy
Władimir Ryżkowski Melodia ZSRR
Wojciech Piętowski Polskie Nagrania Polska
Ramon Segura Martinez Vergara Disxos Hiszpania
Redento Morejon Areito Kuba
Alexandre Yosifov Balkanton Bułgaria

UCZESTNICY

DZIEŃ MIĘDZYNARODOWY
23 sierpnia 1969
Artysta Kraj Tytuł piosenki Muzyka, słowa
Jolanta Borusewicz Polska Hej dzień się budzi K.Gaertner, J.Kleyny
John Gittings USA Fly fly from here J.Gittings, J.Gittings
Helena Katri Finlandia Maailman pihamaat A.Granholm, Saukki
Joe Harris Belgia Dont stay I.Stolle, H.Andre
Gitte Kragh Dania The end of the world P.Gunnar, P.Mynta
Pat Lynch Irlandia Coilin R.Whitaker, N.Toibin
Mary Merga Malta Help me ! L.Spietero, J.Caioni
Pascal Normand Kanada La tempete G.Dugas, G.Dugas
Lillian Askeland Norwegia I feel so strong A.Bendiksen, C.Blouman
Henri Tachan Francja Dans les grands magasins J.P.Roseau, H.Tachen
Patsy MacLean W.Brytania When you love me A.Moorhouse, P.Warne
El Jilguero Kuba Cantando y riendo I.Iznaga, I.Iznaga
Dagmar Frederic NRD Ich fliege im traumschiff J.Gocht, J.Schulz
Karel Blaha CSRS Konec tancowacky V.Hadl, Z.Borovec
Angela Deloni Austria Liebe ist ein weg voll mit blumen Rigoni, R.politzer
Georg Monro NRF Jung wie der morgen R.Pronk, K.Hertha
Senka Veletanlic Jugosławia What makes me happy A.Dedic, P.Kaniżaj, A.Dedoc
Jean Paunescu Rumunia O fata mai sasesti, dar un prieten nu H.Malineanu, N.Constantinescu
Henri Seroka Luxemburg La valse de L'Enfance Saint-Preux, Saint-Preux
Yordanka Christova Bułgaria Stop time A.Yossifov, k.Dragnev
Henri Des Szwajcaria Maria Consuelo H.Des, H.Des
Gloria Simonetti Chile Hoy no quiero amor, solo quiero horir N.Vicencio, N.Vicencio
Ben Cramer Holandia Ship of adventure R.Cristiaan, H.Molen
Conchita Bautista Hiszpania Dejate de tontiera
Gyorgy Korda Węgry Visszaterek en J.Blun, K.Vandor
Lucia Altieri Włochy Tu staje sempe cu me E.Morricone, A.Pugliese
 

DZIEŃ PŁYTOWY
24 sierpnia 1969
Artysta Kraj
(Wytwórnia) Tytuł piosenki Muzyka, słowa
Maryla Rodowicz Polska/Polskie Nagrania Mówiły mu S.Rembowski, A.Bianusz
Monika Hauff

Klaus Dieter Henkler
NRD/Amiga Herbstlied V.Schmidt, V.Schmidt
Die schonste aller muse V.Schmidt, V.Schmidt
Jaqueline Midinette Szwajcaria/Evasion Disc Charly J.Midinette, T.Fervent
Saimer, Saimer J.Midinette, T.Fervent
Dragan Stojnic Jugosławia/ORTB Records Life I live K.Kovac, A.Korac
Mademoiselle lise G.Becaud, R.Craic
Nicole Josy Belgia/Hebga Records Sei nicht so wie don quichotte P.Weiner, J.Felten
Le mal'd aimer A.Mauet, N.Josy
John Burness W.Brytania/EMI Records Teresa Hammond, L.Reed
I looked at you Hammond, L.Reed
Rita Hovink Holandia/Polydor Look at the Mountains A.Korzyński, A.Tylczyński
Little man you have had a busy day M.Wayne, M.Sigler
Frankie Franken Holandia/Basart Records Come back here with my heart L.Zotti, A.Alvisi
Are you ready for love L.Zotti, A.Alvisi
Virginia Vee Francja/Robert Stigwood Org I can't see nobody Bee Gees, Bee Gees
Don't start to cry J.Horowitz, J.Horowitz
Rena Rolska Polska/Polskie Nagrania Tam za horyzontem H.Klejne, A.Bianusz
Milan Babić Jugosławia/Jugton Vise se naeces vratti D.Nowakovic, S.Kalogiera
Mirjana A.Vucer, S.Vukowić
Lucio Dalla Włochy/RCA Italiana Per fare un uomo basta una ragazza L.Dalla, S.Baldazzi
Hal una faccia naranera G.Raverberi, R.Vandor
Terez Harangoza Wegry/Qualition Mindenkienekven alma F.Szaboles
A Zapor Panzer-Conti, Pace-Vandor
Michel Hiszpania/Belter Discos Granada Adolfo Venta
Valencia Adolfo Venta
Anda Calugareanu Rumunia/Electrecord N-am noroo I.Cristinciu, M.Dubrava
Regret ca nu te-am cunoscut I.Cristinciu, M.Dubrava
Mirtha Medina

Raul Gomez
Kuba/Areito Rosas de algodon R.Gomez, R.Somavilla
May cerca del arroyvello R.Gomez, R.Somavilla

NAGRODY

NAGRODY SPECJALNE

Nagrodę specjalną Ministra Kultury Belgii
John Gittings USA Po ten kwiat czerwony J.Wasowski, B.Brok

Nagrodę Specjalną Agencji Autorskiej
El Jiguero Kuba Takie ładne oczy S.Krajewski, M.Dagnan, E.Nabont

NAGRODY - DZIEŃ POLSKI

Nagrody za interpretację
1 Muslim Magomajew ZSRR Właśnie tego dnia K.Sadowski, R.Sadowski
2 Yordanka Christova Bułgaria Wiatr jesienny gitarzysta K.Sadowski, T.Kubiak
3 Conchita Bautista Hiszpania Bałłałajka H.Klejne, T.Urgacz

NAGRODY - DZIEŃ MIĘDZYNARODOWY

Nagrody za dzieło
1 Henri Des Szwajcaria Maria Consuell H.Des, H.Des
2 Henri Tachma Francja La table habituelle J.Roseau, H.Tauchman
3 Patsy Mac Lean W.Brytania When you love me A.Moorhouse, P.Werne

NAGRODY - DZIEŃ PŁYTOWY

Nagroda Grand Prix de disque - Sopot 1969
Michel Hiszpania Granada

NAGRODY SPECJALNE
Nagroda dziennikarzy Henri Seroka Luxemburg
Nagroda publiczności Conchita Bautista Hiszpania
Nagroda czytelników Głosu Wybrzeża Ali Babki Polska

POZA KONKURSEM WYSTĄPILI

Lon Salton
USA

Wojciech Młynarski
Polska

Joanna Rawik
Polska

Urszula Sipińska
Polska

Jarema Stępowski
Polska

Breakout
Polska

Czerwone Gitary
Polska

Skaldowie
Polska

Rena Rolska
Polska

ZAPOWIADALI

Irena Dziedzic

Krystyna Loska

Bogumiła Wander

Edyta Wojtczak

Lucjan Kydryński
GRAŁY

Mała Symfoniczna Orkiestra Polskiego Radia i Telewizj pod dyrekcją Henryka Debicha
Big Band pod dyrekcją Ireneusza Wikarka
Zespół PARTITA

OPRAWA ARTYSTYCZNA

Kierownictwo muzyczne
 

Andrzej Kurylewicz

Inscenizacja całości
 

Janusz Rzeszewski

Oprawa plastyczna
 

Xymena Zaniewska, Mariusz Chwedczuk