ENGLISH

 

BART poleca:

 

 

Sopot Festival '86

 

XXIII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL PIOSENKI
SOPOT 20-23 sierpnia 1986

 


20 sierpnia 1986

Konkurs o Grand Prix
21 sierpnia 1986

c.d. konkursu o Grand Prix
22 sierpnia 1986

Dzień Polski - Konkurs o nagrodę Bursztynowego Słowika
23 sierpnia 1986

Koncert Laureatów


JURY DZIEŃ POLSKI
Marek Gaszyński Marian Zacharewicz
Andrzej Korzyński Alina Zeydler-Zborowska
Lech Nowicki - Przewodniczący
Janusz Sławiński
Jacek Sylwin
Franciszek Walicki
Roman Waschko


JURY MIĘDZYNARODOWE
Frantisek Hrabal Lennert Sjöholm
Bert Karlsson Roman Waschko - Przewodniczący
Lutz Kirchewitz Yarii Hidesada
Eduard Kolmanowski
Andrzej Korzyński
Claudio Natilli
Peter Schimmelpfenig

UCZESTNICY

UCZESTNICY KONKURSU O GRAND PRIX 20 sierpnia 1986
Hanne Boel Dania One more inute

Someone like you
L.Muhl

F Evert, L.Vesterholt
Dan Tillberg Szwecja Holiday on the moon

Love is love
R.Bolland

D.Tillberg, S.Persson
Jitka Zelenkova CSRS Mame si co rict

Drahny vanku muj
J.Zmoźek, B.Janićek

J.Zmoźek, B.Janićek
Miklos Varga Węgry Europe

Tanc az utolso moziel###adas utan
M.Varga, I.Ambroży

A.Feher, J.Markus
The Monries Finlandia Jeanette

Cheerio
E.Rolles, J.Fosheim, L.Kilevold

E.Rolles, L.Fosheim
Kristina Dimitrova Bułgaria Just for a while

Wcziera,dnies i utrie
G.Vanelli, M.White

M.Ganeva, I.Tenew
Alan Roy Scott USA Thrill of the chase

Half a world away
A.Roy Scott, R.Freeland

A.Roy Scott, H.Payne
Stern Meissen NRD Eine nacht

Wir sind die sonne
R.Schmidt

T.Kurzhals, R.Schmidt
Anabel Lopez Kuba Come se ama una verdad

Este canto de amor
S.Rodriguez

J.A.Leiva
Robbie Krupski Australia Jak długo muszę czekać

Sleeping beauty
R.Krupski, A.Krupski

Ch.Pelser
Danuta Błażejczyk Polska Serce nie jest wyspą samotną

Taki cud i miód
W.Korcz, W.Młynarski

W.Korcz, W.Młynarski

 

KONKURS O GRAND PRIX, D.C. 21 sierpnia 1986
Pernila Walhgren Norwegia Don't stop my lovig

Touch and go
Ch.Sandeli, T.Ekman, E.Ingrosso

J.Curiale
Mara Getz USA Hero of my heart

Jericho
A.Roy Scott, M.Jay

A.Roy Scott, S.Pomerantz
Francie Conway Irlandia Spanish nights

To the edge of time
F.Conway

F.Conway
Irina Otiewa ZSRR Opowieść o nas

Matczyne ręce
E.Artemjew, N.Zinowjew

J.Kraszewskij, B.Barkas
Milk & Coffee Włochy Arrivederci amore mio

Cantero
C.Natili, M.Ramoino

S.Subelli, G.Nisi
Shigeru Matsuzaki Japonia Oreno - aishikata

I can't give you anything but love
K.Makaino,R.Nakanishi

Mc.Hugh, Mills
Beata Kozidrak Polska Dwa serca, dwa smutki A.Pietras, B.Kozidrak

 

KONKURS O NAGRODĘ BURSZTYNOWEGO SŁOWIKA 22 sierpnia 1986
Stern Meissen NRD Süssen leben S.Łosowski, M.Dutkiewicz
Robbie Krupski Australia How can I let you go A.Adamiak, J.Kondratowicz,
Anabel Lopez Kuba Juega comnigo S.Krajewski, J.Cygan
Francie Conway Irlandia Two hearts, two sorrows J. i B.Kozidrak
The Monroes Finlandia Carry you away A.Maliszewski, A.Tara
Alan Roy Scott USA Forever eyes W.Jagielski
Hanne Boel Dania Music is messae J.Mikułka, W.Młynarski
Kristina Dimitrova Bułgaria I'm gonna miss you S.Krajewski, M.Czapińska
Vicki Benckert Szwecja Nie płacz Ewka Z.Hołdys, B.Olewicz
Irina Otiewa ZSRR Dziwny jest ten świat Cz.Niemen
Pernilla Walhgren Norwegia Znajdę Cię A.Rybiński, M.Wojtaszewska
Miklos Varga Węgry Let my heart sing you a lullby J.Koman, M.Dutkiewicz
Mara Getz USA Morning tears Zb.Jaremko, W.Młynarski
Dan Tillberg Szwecja Eyses cold as ice R.Knial, Sławko
Jitka Zelenkova CSRS Jaka róża taki cierń W.Korcz, J.Cygan
Shigeru Matsuzaki Japonia Aishi tsuzukeru P.Figiel, A.Zaorski
Milk & Coffee Włochy Chałupy welcome to R.Poznakowski, G.Orlińska

NAGRODA GRAND PRIX SOPOT'86
Mary Getz USA Hero of my heart A.Roy Scott, M.Jay
The Monroes Finlandia Cheerio E.Rolles, L.Fosheim
Miklos Varga Węgry Europe M.Varga, I.Ambroży

NAGRODA BURSZTYNOWEGO SŁOWIKA
Vicki Benckert Szwecja Nie płacz Ewka Zb.Hołdys, B.Olewicz
Shiegeru Matsuzaki Japonia Z tobą bez Ciebie P.Figiel, A.Zaorski
Robbie Krupski Australia Zaopiekuj się mną A.Adamiak, J.Kondratowicz

NAGRODY SPECJALNE
Nagroda firmy Curtis International Beata Kozidrak Diament i sól muz.A.Pietras,sł.B.Kozidrak Polska
Wyróżnienie Robbie Krupski Sleeping beauty muz. i sł.Chris Pelser Australia
Wyróżnienie Shigeru Matsuzaki Oreno aishikata muz.K.Makaino,sł.R.Nakanishi Japonia
Wyróżnienie Irina Otiewa ZSRR
Wyróżnienie Miklos Varga Węgry
Nagroda ZAKR "Kryształowy Kamerton" Anders Engberg

POZA KONKURSEM WYSTĄPILI
Karel Gott CSRS Bonnie Tyler W.Brytania
Bad Boys Blue RFN Edyta Geppert Polska
Herrey's Szwecja Michał Bajor Polska
ZAPOWIADALI
Tomasz Raczek
Grażyna Torbicka
Marek Niedźwiecki
M.Jefremienko
Bogumiła Wader

GRAŁY
Orkiestra Alex Band pod dyrekcją Aleksandra Maliszewskiego

OPRAWA ARTYSTYCZNA
kierownictwo muzyczne - Aleksdander Maliszewski
reżyseria - Jerzy Gruza
scenografia - Teresa Zygadlewicz, Jerzy Boduch