- Foretime
- Sea Vine
- In My Pocket

gość specjalny: Hatti Vatti + Lady Katee
 

28 sierpnia 2015, godz. 19.30
Opera Leśna Sopot


 

Na początku maja 2015 roku Fundacja Ramtamtam ogłosiła drugą edycję konkursu Wzmacniacz skierowanego do młodych twórców i zespołów muzycznych. W Jury tegorocznej edycji konkursu zasiedli dziennikarze muzyczni Przemysław Gulda (Gazeta Wyborcza) i Kamil Wicik (Radio Gdańsk), którzy spośród 27 zgłoszonych zespołów wyłonili 6 laureatów.
 

Dzięki współpracy Fundacji Ramtamtam z Bałtycką Agencją Artystyczną BART zwycięskie zespoły wzięły udział w nagraniach przeprowadzonych w Sali Koncertowej Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot, a teraz wystąpią na scenie Opery Leśnej podczas wydarzenia Start-Up 2015.
 

Efekty nagrań laureatów konkursu będzie można usłyszeń pod koniec roku, gdy ukaże się płyta zawierająca kompilację 10 utworów. Płyta zostanie przekazana dziennikarzom muzycznym oraz organizatorom festiwali. Nagrania zostaną również udostępnione na funpage'ach zespołów oraz stronie internetowej Fundacji Ramtamtam.
 

Bilety w cenie 10 złForetime
W piosenkach tego zespołu pomysł goni pomysł i każdy z nich jest co najmniej ciekawy: a to nietypowa gitarowa solówka, a to recytacja fragmentu tekstu, a to z kolei podniosły chór, podkreślający nastrój i dodający piosence mocy. Co więcej: to wszystko nie są tylko puste, efektowne ozdobniki. Każdy z tych pomysłów zdecydowanie jest tu po coś, każdy ma swój sens i swoje miejsce.
Jeśli dodać do tego nader przebojowe melodie, niemal rozczulający nastrój retro i te wszystkie momenty, w których muzycy pokazują, że nie zapomnieli, że na gitarze niekoniecznie trzeba grać potężnie brzmiące riffy, ma się cały obraz twórczości tej obiecującej formacji. Owszem, może ona sprawiać wrażenie żywcem przeniesionej w dzisiejsze czasy ze złotych czasów art-rocka, ale jednocześnie zdaje się znakomicie do dzisiejszych czasów pasować.
 

Sea Vine
Sea Vine to grupa bardzo młodych ludzi zakochanych w muzyce progresywnej lat 60. i 70. Podstawą każdej kompozycji jest brzmienie instrumentów klawiszowych . One sprawiają, że w utworach Sea Vine nie brakuje znakomitych melodii. Ich kompozycje to także często zaskakujące zmiany tempa. Dodatkowym atutem jest, często oszczędny, damski wokal. Całość smakuje bardzo przyjemnie.
 

In My Pocket
Można odnieść wrażenie, że muzycy tego zespołu postawili sobie bardzo trudne zadanie: stworzyć coś nowego, co mieściłoby się zarazem w wyeksploatowanej w zasadzie już do cna estetyce gitarowego pop-rocka. I nie trudno odnieść wrażenia, że im się to udało. Ich piosenki mają w sobie lekkość, połączoną z podskórną energią, mają w sobie przebojowość, nie obarczoną schematyzmem i banałem, mają w sobie szeroki wachlarz emocji: od beztroski do lekko skrywanej melancholii.
Ta, istniejąca już od wielu lat, formacja, długo szukała swojego stylu, próbując sił w różnych stylistykach i gatunkach. Wygląda na to, że wreszcie się udało – że muzycy odnaleźli dla siebie niszę, w której dobrze się czują i nieźle sobie radzą.
 

Klimatyczna elektronika połączona z downtempo i wokalem na żywo w ich wykonaniu została bardzo ciepło przyjęta w całej Polsce podczas trasy promującej debiutancki album Hatti Vatti ‘Worship Nothing’. Wspólnie zagrali na takich festiwalach jak Open’er, OFF Festival czy Audioriver. W tym roku, pod skrzydłami Absys Records, ukaże się EP zawierające 4 numery ich autorstwa.
 

Hatti Vatti
Wszechstronny producent ceniony nie tylko za wydany w 2014 roku album “Worship Nothing”, który przez krytyków uznawany jest za najlepszą polską płytę elektroniczną roku 2014, ale również za wysoko notowany mini-album “Algebra”. Jego przeszłość muzyczna to bogata dyskografia winylowa z powodzeniem funkcjonująca na rynku europejskim, czy trasy koncertowe po całej Europie i Japonii. W 2014 ukazał się album „HV/NOON”, będący efektem wspólnej - rocznej pracy Hatti Vatti oraz legendarnego Noon'a. Na płycie można usłyszeć znakomitych gości wokalnych – Eldo, O.S.T.R'a, Hadesa, Misię Furtak czy Małpę.
 

Lady Katee
Wokalistka, autorka tekstów. Od ponad 10 lat czynnie udziela się na scenie klubowej w Polsce i za granicą, wspomagając swoim wokalem zarówno imprezy drum and bass, deep, electro, downtempo, jak i indywidualnych producentów (m.in. Hatti Vatti, Nuage, Radicall, Axiom). Obecnie skupia się przede wszystkim na projekcie Little White Lies, współtworzonym z mężem Zbyszkiem Krencem. Zespół funkcjonuje w rock’n’rollowej konwencji. Dwukrotnie zostali laureatami plebiscytu Co Jest Grane na Najlepszą Łódzką Płytę Roku 2012 i 2014. Mają na swoim koncie liczne koncerty, występy na żywo na antenie Trzeciego Programu Polskiego Radia oraz udział w wideosesji realizowanej w ramach Otwartej Sceny przy współpracy z Radiem Łódź.

 

Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Miasta Sopot.

Patronat medialny: Radio Gdańsk, Dziennik Bałtycki, Trójmiasto, Nowe idzie od Morza