Program spotkań Klubu „Animus” 60+

Zapraszamy na spotkania Klubu „Animus” 60+, który tworzymy z myślą o aktywizacji mieszkańców Sopotu. Przygotowaliśmy bardzo ciekawą propozycję zajęć ruchowych, spotkań filmowych i dyskusji z udziałem interesujących gości.

 

Opera Leśna i Teatr Atelier dołączają do zbiórki dla uchodźców z Ukrainy

Opera Leśna i Teatr Atelier dołączają do zbiórki dla uchodźców z Ukrainy

Uruchamiamy dwa nowe punkty zbiórki darów dla uchodźców z Ukrainy. Pierwszy z nich – czynny codziennie od 8 do 16 będzie funkcjonował w Operze Leśnej. Drugi znajdzie się w Teatrze Atelier i będzie Państwu służył od poniedziałku do piątku w godzinach 9 - 16.

 

BART solidaryzuje się z Ukrainą

Bałtycka Agencja Artystyczna BART solidaryzuje się z uchodźcami z Ukrainy. W ramach wsparcia BART utworzył Świetlicę w Teatrze Atelier gdzie udostępnia bezpłatnie przestrzeń dla ukraińskich rodzin z dziećmi. Natomiast 12 marca w Kościele p.w. Św. Jerzego w Sopocie organizuje koncert charytatywny pod hasłem Muzyczne Misterium – Solidarni z Ukrainą.

Pracownicy Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART solidaryzują się z uchodźcami z Ukrainy. Na bieżąco aktualizują potrzeby przybywających do Sopotu Ukraińców, wśród których liczną grupę stanowią kobiety z dziećmi.

W Sopocie ruszyło całodobowe Centrum Wsparcia Ukrainy

Działania zbrojne na terytorium Ukrainy zmuszają setki tysięcy mieszkańców tego kraju do ucieczki przed wojną. Wielu znajduje schronienie w naszym mieście. By skoordynować działania pomocowe i udzielić uchodźcom jak najlepszego wsparcia, powstało Centrum Wsparcia Ukrainy.

Trzypiętrowy budynek, który cały został przeznaczony na potrzeby uchodźców, znajduje się w samym centrum miasta, przy al. Niepodległości 749 (wejście od ul. Marynarzy). To miejsce recepcji tych wszystkich, którzy przyjadą do Sopotu, ale także miejsce wsparcia, informacji i integracji. W Centrum znajduje się recepcja, pokoje sypialne, magazyn odzieży, artykułów kosmetycznych i higienicznych, żywności, także dla dzieci.

Jest tam również świetlica, miejsce zabaw dla najmłodszych, pokoje do rozmów z psychologami czy wyciszenia, a także kawiarenka internetowa, żeby cudzoziemcy mogli nawiązać kontakt z rodziną.

Konkurs na Rezydencję Artystyczną w Teatrze Atelier na lata 2022-2023

Artyści, animatorzy, grupy artystyczne, stowarzyszenia, fundacje oraz inne podmioty zainteresowane teatrem mogą wziąć udział w konkursie i przez cały najbliższy rok korzystać z infrastruktury sopockiego teatru przy al. Mamuszki 2. 

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy

Z radością informujemy, że Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy został oficjalnym Sponsorem KONCERT DLA MIESZKAŃCÓW!

Koncert odbędzie się 4 września o godz. 18.00 w Opera Leśna w Sopocie i jest częścią uroczystych obchodów 120-lecia miasta Sopotu.

„Sopot jest ważną częścią Trójmiasta i Pomorza. Port Lotniczy Gdańsk od zawsze sekunduje i wspiera rozwój miast regionu oraz ich mieszkańców, bo tak postrzegamy swoją misję firmy społecznie odpowiedzialnej. Mamy wielu przyjaciół w Sopocie i z radością będziemy wspólnie świętować jubileusz tego pięknego miasta.” – mówi Tomasz Kloskowski Prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk.

#airportgdansk
#latajzgdanska

Koncert dla Mieszkańców 2021

4 września o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich mieszkańców Sopotu na wyjątkowy wieczór w Operze Leśnej - Koncert dla Mieszkańców!

Więcej informacji

Top of the Top Sopot Festival 2021

Największe muzyczne wydarzenie lata w tym roku ponownie zagości w Sopocie. Top of the Top Sopot Festival 2021 rozpocznie się już 17 sierpnia i potrwa trzy dni!

 

Więcej informacji

OPERA. UZDROWISKO. Zrelaksuj się w Operze Leśnej

Targi roślinne i ekologiczne, ogrody sąsiedzkie, gra plenerowa, spacery edukacyjne, warsztaty i rozmowy. Te oraz inne atrakcje już niebawem pojawią się w sopockiej Operze Leśnej! 

Szczegóły: OPERA. UZDROWISKO.

SYNY na letniej scenie LASY

Koniec jest bliski, więc taki koncert to rarytas. SYNY - ulubiony zespół fanów rapowej alternatywy ogłosił rozstanie. Zanim jednak Piernikowski i 1988 rozejdą się na dobre, czeka nas jeszcze ostatnia trasa koncertowa.

Szczegóły: LASY: SYNY | 15.07.2021

  • Opera Leśna
  • PFK Sopot
  • Teatr
  • Pozostałe