Artyści, animatorzy, grupy artystyczne, stowarzyszenia, fundacje oraz inne podmioty zainteresowane teatrem mogą wziąć udział w konkursie i przez cały najbliższy rok korzystać z infrastruktury sopockiego teatru przy al. Mamuszki 2. 

 

Ogłaszamy konkurs na rezydencję!

Bałtycka Agencja Artystyczna BART zaprasza do udziału w konkursie na rezydencję artystyczną. Chcemy w ten sposób wspomóc tworzenie nowego dzieła, wydarzenia lub działania artystycznego. Cenimy oryginalne pomysły, wymianę wiedzy, doświadczeń i praktyk. Zwycięzcom naszego konkursu oferujemy darmowy dostęp sali prób, sali teatralnej, garderób, pokoju socjalnego oraz zaplecza technicznego (multimedia, oświetlenie i dźwięk). 

Droga do rezydencji rozpoczyna się od wypełnienia krótkiego formularza zgłoszeniowego. Oczekujemy opisania dotychczasowej pracy artystycznej (w tym życiorysów zaangażowanych twórców) oraz przedstawienie pomysłu na działania, które przyszli rezydenci chcieliby prowadzić w teatrze. Zgłoszenia należy przesłać w formie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do pobrania: FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY  

 

Kryteria wyboru

Na zgłoszenia czekamy do 31 grudnia 2020 r. Ich oceny dokona jury, które będzie kierowało się oceną dotychczasowego doświadczenia, poziomem profesjonalizmu twórców i wartości artystycznej pomysłu na prowadzenie działań w trakcie rezydencji. Ważnym kryterium będzie także znaczenie proponowanych działań dla rozwoju społeczności Sopotu. 

Wyniki naszego Konkursu przedstawimy jego uczestnikom do 20 stycznia 2021 r. 

 

Wszelkich informacji na ten temat udzielamy mailowo poprzez adres poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. 

 

Do pobrania: REGULAMIN KONKURSU NA REZYDENCJĘ ARTYSTYCZNĄ W TEATRZE