Zapraszamy do udziału w Konkursie na Rezydencję Artystyczną na lata 2022 – 2023.  

Bałtycka Agencja Artystyczna BART zaprasza do udziału w konkursie na Rezydencję Artystyczną. Chcemy w ten sposób wspomóc tworzenie nowych dzieł, wydarzeń lub działań artystycznych w Teatrze Atelier w Sopocie. Cenimy oryginalne pomysły, wymianę wiedzy, doświadczeń i praktyk.

Zwycięzcom oferujemy dostęp sali prób, sali teatralnej, garderób, pokoju socjalnego oraz zaplecza technicznego (multimedia, oświetlenie i dźwięk). 

Droga do Rezydencji rozpoczyna się od wypełnienia formularza zgłoszeniowego. Oczekujemy opisania dotychczasowej pracy artystycznej (w tym życiorysów zaangażowanych twórców) oraz przedstawienia pomysłów na działania, które przyszli Rezydenci chcieliby prowadzić w Teatrze Atelier.

Zgłoszenia należy przesłać w formie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do pobrania: Formularz zgłoszeniowy do Konkursu na Rezydencję Artystyczną w Teatrze Atelier 

 

Kryteria wyboru

Na zgłoszenia czekamy do 31 stycznia 2022 r. Ich oceny dokona jury, które będzie kierowało się oceną dotychczasowego doświadczenia, poziomem profesjonalizmu twórców i wartości artystycznej pomysłu na prowadzenie działań w trakcie rezydencji. Ważnym kryterium będzie także znaczenie proponowanych działań dla rozwoju społeczności Sopotu. 

Wyniki naszego Konkursu przedstawimy jego uczestnikom do 14 lutego 2022 r. 

Wszelkich informacji na ten temat udzielamy mailowo poprzez adres poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do pobrania: Regulamin Konkursu na Rezydencję Artystyczną w Teatrze Atelier