Bałtycka Agencja Artystyczna BART solidaryzuje się z uchodźcami z Ukrainy. W ramach wsparcia BART utworzył Świetlicę w Teatrze Atelier gdzie udostępnia bezpłatnie przestrzeń dla ukraińskich rodzin z dziećmi. Natomiast 12 marca w Kościele p.w. Św. Jerzego w Sopocie organizuje koncert charytatywny pod hasłem Muzyczne Misterium – Solidarni z Ukrainą.

Pracownicy Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART solidaryzują się z uchodźcami z Ukrainy. Na bieżąco aktualizują potrzeby przybywających do Sopotu Ukraińców, wśród których liczną grupę stanowią kobiety z dziećmi.

- Staramy się zapewnić im jak najlepsze wsparcie i pomoc w zorganizowaniu ciepłego, bezpiecznego i przyjaznego miejsca. Z myślą o potrzebach najmłodszych osób uciekających przed wojną w Ukrainie zorganizowaliśmy Świetlicę w Teatrze Atelier. Nasi pracownicy włączyli się w działania jako wolontariusze – mówi Beata Majka, dyrektor Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART. - W ramach projektu Świetlica w Teatrze organizujemy warsztaty międzykulturowe, dzięki którym lepiej się poznamy, będziemy grać, rysować  i uczyć się przez zabawę – dodaje Beata Majka.

Świetlica w Teatrze czynna jest w poniedziałki i czwartki w godzinach 10:00-14:00. Projekt finansowany jest ze środków Miasta Sopot.

Koncert MUZYCZNE MISTERIUM - SOLIDARNI Z UKRAINĄ

12 marca o godzinie 19:00 w Kościele p.w. Św. Jerzego w Sopocie Bałtycka Agencja Artystyczna Bart, Polska Filharmonia Kameralna w Sopocie oraz Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej organizują koncert charytatywny pod hasłem Muzyczne Misterium – Solidarni z Ukrainą. Wstęp na koncert WOLNY.

Jak mówi Maestro Wojciech Rajski: - Koncert jest wyrazem solidarności z dotkniętym przez wojnę narodem ukraińskim. Rozpoczniemy wykonaniem instrumentalnym Melodii ukraińskiego kompozytora Myrosława Skoryka. Dzieło to nazywane jest duchowym hymnem Ukrainy. W dalszej części koncertu zabrzmi Rapsodia karpacka Skoryka. W obu utworach solistą będzie utalentowany młody ukraiński skrzypek Nazar Plyska.

Publiczność usłyszy również utwór młodej ukraińskiej kompozytorki Jeleny Junek pod tytułem Bogorodice Diewo.

W programie nie zabraknie Miserere Mei, Deus, która przeniesie nas w świat śpiewu a capella praktykowanego w okresie XVI wiecznej polifonii. Ta najsłynniejsza 9 głosowa kompozycja Gregorio Allegriego. Wykonano ją wyłącznie raz do roku w okresie Wielkiego Tygodnia w Kaplicy Sykstyńskiej. Warto przypomnieć, iż 14-letni Wolfgang Amadeus Mozart zasłynął sporządzeniem „ze słuchu” kompletnej partytury tego utworu po jego jednokrotnym wysłuchaniu. Koncert realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Sopot.

Kontakt dla mediów:

Monika Ostrowska rzecznik prasowy Bałtycka Agencja Artystyczna BART
E: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
T: +48 660426897