44 SOPOT FESTIVAL 2007

Koncert Galowy
wystąpią:
MWARD, Norah Jones
31 sierpnia 2007, Opera Leśna, Sopot

Międzynarodowy Konkurs o nagrodę Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności.
wystąpili:
Fell, Małgorzata Ostrowska, Sumptuastic, Szymon Wydra& Carpe Diem i Łukasz Zagrobelny,
Thierry Amiel (Francja), Sophie Ellkis Bextor (Anglia), The Cloud Room (USA), Emmanuel Moire (Francja),
Monrose (Niemcy), September (Szwecja), Doda, Stachursky
1 września 2007, Opera Leśna, Sopot

Gorączka Niedzielnej Nocy
Gloria Gaynor, Village People, Hot Chocolate, Kool&The Gang, Sister Sledge
2 września 2007, Opera Leśna, Sopot

 

SOPOT FESTIVAL 2007
Najgorętsze wydarzenie lata tuż, tuż...Czas rozpocząć wielkie odliczanie!


44. Międzynarodowy Sopot Festival 2007 rozpocznie się 31 sierpnia. Tak jak poprzednie, odbędzie się w Operze Leśnej, potrwa trzy dni i po raz trzeci z rzędu zorganizuje go telewizja TVN.

Koncerty na Molo, wydarzenie nierozerwalnie kojarzące się z Międzynarodowym Sopot Festivalem, to dopiero początek atrakcji jakie przygotowała dla nas w wakacje telewizja TVN. Organizatorzy przedsięwzięcia będą czekać w Sopocie na miłośników dobrej zabawy począwszy od Koncertów na Molo (21 - 24 lipca), aż po Sopot Festival 2007 (31 sierpnia - 2 września). Gwarancją obu jest dobra zabawa!

31 sierpień
Koncert galowy

Sopot Festival 2007 zainauguruje Koncert Galowy, na którym pierwszego dnia w roli gwiazdy wystąpi amerykańska piosenkarka i pianistka Norah Jones. Artystka, swoim debiutanckim albumem „Comes Away With Me”, w 2003 roku zdobyła aż 8 nagród Grammy, w tym wyróżnienie "Najlepszy Nowy Artysta". Druga płyta „Feels Like Home” umocniła jej artystyczną pozycję na tyle, że tygodnik "Time" umieścił ją na liście „najbardziej wpływowych osób 2004 roku”. W roku 2007 piosenkarka nagrała swoją ostatnią i najbardziej osobistą płytę „Not Too Late”. 31. sierpnia publiczność Opery Leśnej i widzowie TVN usłyszą jej największe przeboje.

 

1 wrzesień
Międzynarodowy Konkurs o nagrodę Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności

Drugiego dnia festiwalowego odbędzie się Międzynarodowy Konkurs o nagrodę Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności. W pierwszej części konkursu zobaczymy pięciu polskich wykonawców wybranych decyzją widzów TVN i słuchaczy Radia ZET (Feel, Małgorzata Ostrowska, Sumptuastic, Szymon Wydra&Carpe Diem i Łukasz Zagrobelny). Szczęśliwcy rywalizować będą o uczestnictwo w finale Międzynarodowego Konkursu o nagrodę Bursztynowego Słowika. Reprezentanta Polski wybierze siedmoosobowe jury.

Druga część koncertu to Finał, podczas którego polski artysta zmierzy się z wybranymi wcześniej, przez Komisję Konkursową, artystami zagranicznymi. Będą to: Thierry Amiel (Francja), Sophie Elisse Bextor (Anglia), The Cloud Room (USA), Monrose (Niemcy), Emmanuel Moire (Francja) i September (Szwecja). O tym kto otrzyma statuetkę Bursztynowego Słowika ponownie zadecyduje jury. Laureata Słowika Publiczności wybiorą widzowie TVN. Na scenie pojawią się także zwycięzcy z lat ubiegłych – Doda (Słowik Publiczności 2005) i Stachursky (Słowik Publiczności 2006).

2 wrzesień
Gorączka Niedzielnej Nocy

Podczas trzeciego dnia Festiwalu Operę ogarnie „Gorączka Niedzielnej Nocy“. Na scenie pojawią się twórcy megahitów, najsłynniejsze gwiazdy amerykańskiego disco lat 70-tych: Gloria Gaynor, Village People, Hot Chocolate, Kool&The Gang, Sister Sledge. Muzycznym przewodnikiem po tamtych czasach będzie Kayah, która na tę okazję przygotuje wiele muzycznych niespodzianek.