22-23 sierpnia 2009, godz. 19.30
Opera Leśna w Sopocie


46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009


 

To już piaty z kolei raz kiedy stacja TVN organizuje Międzynarodowy Sopot Festival. Tegoroczne – 46. - letnie święto muzyki odbędzie się w dniach 22 i 23 sierpnia. Od niemal półwiecza do Sopotu zjeżdżają rokrocznie gwiazdy polskiej i międzynarodowej muzyki rozrywkowej. W tym sezonie nie będzie inaczej.

 

Tradycyjnie pierwszego dnia festiwalu artyści powalczą najbardziej prestiżową nagrodę w polskiej muzyce rozrywkowej. Zasłużone i pożądane: Bursztynowy Słowik oraz Słowik Publiczności znajdą swoich właścicieli 22 sierpnia. W Półfinale polscy artyści powalczą o awans do ścisłego finału i stanięcie w szranki z ich międzynarodową konkurencją. W Finale Jury przyzna najlepszemu wykonawcy Bursztynowego Słowika, a widzowie w Operze Leśnej i przed ekranami zdecydują, kto stanie się właścicielem Słowika Publiczności.

Do konkursu zakwalifikowały się następujące grupy:

Polski półfinał:

Afromental - „Radio Song”
Bracia - „Za Szkłem”
Kasia Wilk - „Do Kiedy Jestem”
Manchester - „Tajemnica”
Marcin Czyżewski - „Some Part Of Me”
Zagraniczne gwiazdy:

Gabriela Cilmi - „Sweet About Me”
E.M.D. - „Jenny Let Me Love You”
Josef Hedinger - „About Being Alone”
Verona – “Do You Really Wanna Know”
Oceana - „Cry Cry”
Ola - „S.O.S.”
 

W tym roku drugi dzień festiwalu zapowiada się zaś na wielkie i piękne święto polskiej muzyki. Organizatorzy przygotowali bowiem koncert poświęcony pamięci Czesława Niemena. Na sopockiej scenie najwybitniejsi polscy artyści zaprezentują utwory z repertuaru piosenkarza, uświetniając tym samym jubileuszowy rok tego wybitnego twórcy.