2 maja 2009
godz. 19.00-21.00

Pokazy mody na sopockim molo. Kolekcje z Paryża, Mediolanu, Londynu i Polski (Maciej Zień).

 

 Program pokazów
19.00 MACIEJ ZIEŃ
19.30 SAVERIO PALATELLA
20.00 VITALI V
20.30 BGN

 

Największe wydarzenie modowe roku organizowane w najsłynniejszym nadmorskim kurorcie - Sopocie. Na najdłuższym wybiegu świata na wodzie, liczącym 30 metrów swoje kolekcje zaprezentują najwięksi kreatorzy mody z Europy Środkowej. Zaprezentowane zostaną Państwu kreacje prosto z Mediolanu, Londynu, Paryża – stolic światowej mody. A w przerwie między kolejnymi „wyjściami” materiałem ze swojej najnowszej płyty czas umili zwyciężczyni polskiej edycji Eurowizji – Lidia Kopania. Imprezę poprowadzi ikona polskiej mody, modelka, stylistka - Joanna Horodyńska. Na wybiegu pojawią się najpiękniejsze polskie modelki, a wśród nich finalistki konkursu Miss Polski z ostatnich lat, jak również I v-ce Miss Intercontinental 2008 – Milena Lutrzykowska. O ich wizerunek zadbają czołowi styliści: Darien Mynarski i Perry Petrykowski - stylista fryzur. O make-up zatroszczą się pierwsze wizażystki Sopot Festiwal, Top Trendy: Agata Grodzka, Iza Wiśniewska, Iwona Kryszak, Anna Wasilewska i Anna Stykała. Dla wszystkich Państwa, którzy tegoroczny weekend majowy zaplanowali w innym miejscu dobrą informacją będzie możliwość obejrzenia relacji z tego wyjątkowego wydarzenia na antenie Polsatu i Polsat Cafe w programach: „Zoom na miasto”, „Się kręci” i TVN „Co za tydzień”.

 

Prace Vitali V również malarza i rzeźbiarza można znaleźć w wielu wiodących centrach artystycznych na całym świecie. Jego obrazy zdobią ściany kolekcjonerów. Ekspresją zachwycają ręcznie robiona biżuteria, rzeźby i grafiki komputerowe. Swoją ostatnią kolekcję przygotował czerpiąc inspirację z kraju kwitnącej wiśni. Zobaczymy co zaprezentuje sopockiej publiczności.

 

Saverio Palatella. Jego pierwszą kolekcją była limitowana seria T-shirtów, które sprzedawał do największych włoskich domów mody. Coraz większe zainteresowanie jego projektami zaowocowało współpracą z Gentry Portofino oraz Papete of Riccone i Tender of Portofino. W 1988 roku został otwarty jego pierwszy showroom w Vauvileiers w Paryżu. Odniósł błyskawiczny sukces, a jego kolekcje cieszą się ogromnym zainteresowaniem zwłaszcza we Włoszech i Francji, o czym dumnie informowały „Marie Claire” oraz francuska „Elle”. W latach 90-tych znalazł się na top liście „New European Fashion Designers”. Każda jego kolekcja wprowadza nowe zaskakujące rozwiązania znajdujące uznanie wśród klientów i projektantów.

 

BGN to szyk prosto z Paryża, połączony ze szczyptą włoskiej fantazji. Projekty francuskiej marki BGN to zawsze najwyższej klasy elegancja, a także wysokiej jakości materiały, perfekcjonizm wykonania i dbałość o detale. Ubrania marki BGN są przeznaczone dla Pań, które przede wszystkim cenią sobie szyk i elegancję, a także wyjątkowe wzornictwo i niespotykane, unikatowe elementy garderoby. W najnowszej kolekcji BGN zachwycają kreacje z jedwabiu, piękne sukienki i bluzki, których próżno szukać w innych sklepach. To luksus na najwyższy światowym poziomie. Twarzą marki BGN jest jedna z czołowych polskich modelek- Małgorzata Bela.

 

Maciej Zień. Już jako 17 latek zaprezentował swoją debiutancką kolekcję podczas lubelskich „Prowokacji”. W następnych latach zbierał nagrody dla najlepszych projektantów: „Złota nitka”, „Złoty wieszak”. Znany zarówno w polskim, jak i światowym show biznesie. Ubiera znane gwiazdy, takie jak: Aneta Kręglicka, Grażyna Torbicka, Monika Richardson, Ewelina Flinta, Monika Brodka, Andie Mc Dowell. Jego kolekcje można było zobaczyć w Niemczech, Katarze. Stworzył silną markę, która kojarzy się z luksusem, elegancją i perfekcyjnym wykonaniem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 sopot

 sopot  
     
 
Patronat medialny:

   
        
3miasto

infomusic
 

         

Współpraca: