Cantobiografia Jana Pawła II
29 sierpnia godz.19.00
Opera Leśna w Sopocie 

 

KUP BILETlibretto:
Jacek Cygan

Soliści:
Zofia Nowakowska,


Marta Moszczyńska,


Anna Józefina Lubieniecka,


Michał Gasz,


Grzegorz Wilk,


Michał Bogdanowicz

Narrator:
Jakub Wieczorek

Chóry i orkiestra - dyryguje Piotr Rubik

Czym jest Santo Subito?
Młodzi ludzie - solowi wykonawcy cantobiografii, wzbogaceni o orkiestrę symfoniczną i chór, są współczesnymi świadkami historii naszego Papieża. Żyją w tych samych miejscach, oddychają tą samą tradycją, chodzą po tych samych kamieniach, modlą się na tych samych klęcznikach, przed tymi samymi obrazami. Ale patrzą na tę historię życia swoimi oczami i starają się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego Jan Paweł II zasługuje na wyniesienie na ołtarze.
To nie opowieść historyka pełna dat i analiz, to raczej impresje na temat kolejnych etapów życia Karola Wojtyły - Jana Pawła II od dzieciństwa aż do momentu, kiedy tak ofiarnie wypełnił swoja posługę – Jacek Cygan.

„Santo Subito" opowiada o życiu naszego Papieża z miłością, bo tak odbierali Go zwykli ludzie. To powszechne umiłowanie daje jednocześnie odpowiedź na pytanie: - Dlaczego „Santo Subito"? Odpowiedź brzmi: - Bo Jego życie było cudem, bo sam był cudem! Finałowa pieśń „Santo" wypływa z pragnienia przeżycia świętości Jana Pawła II i wyniesienia go na ołtarze.