koncert towarzyszący SOPOT JAZZ 2009

 

13 października 2009, godz. 20.00

Versalka, ul. Monte Cassino 63 w Sopocie

 

 

 

JAZZ TRAVEL: MAREK STRYSZOWSKI & LITTLE EGOISTS

 

Powołani do życia w 1986 roku przez byłego członka zespołu Laboratorium Marka Stryszowskiego „Mali Egoiści” zaczęli występować na prawie wszystkich ważniejszych festiwalach i koncertach w kraju i poza jego granicami. Swąją pierwszą płytę „Radio Wieliczka” nagrali w 1988 r. dla szwajcarskiej wytwórni. Od tej pory popularność grupy w: Szwajcarii, Niemczech, Austrii, Słowacji i Czechach ciągle rośnie.

 

Promocję ich następnej płyty „Two fingers” rozpoczęto we Frankfurcie nad Menem (na wspólnym koncercie z Michaelem Jacksonem) i kontynuowano w trakcie trasy prowadzącej przez Air Festiwal Clausthal, Jazz Roch Festiwal w Schaffhausen. Po występach w Stanach Zjednoczonych z amerykańską sekcją rytmiczną, czwórka muzyków Little Egoists zdecydowała wspólnie z jej członkami rozpocząć swe artystyczne zmagania. W nowym składzie (Marek Stryszowski, Sebastian Bernatowicz, Bill Dickens, Ernie Adams) zespół odbył maraton 26 koncertów po Polsce, uczestnicząc w Jazz Jamboree i Krakowskich Zaduszkach Jazzowych.
 

W 1996 roku Little Egoists, jako jedna z dwóch grup polskich została zaproszona przez Polski Komitet Olimpijski na występy podczas XXVI Igrzysk Olimpijskich – Atlanta ’96.