DO SZOPY HEJ PASTERZE
Arkadiusz Wanat - dyrygent
Susana Mijangos - sopran (Meksyk)
Sopocki Chór Festiwalowy Mundus Cantat

15 stycznia 2011, godz. 18.40
Kościół pw Zesłania Ducha Św. ul.Kujawska 50/52 w Sopocie

WSTĘP WOLNY !


 

Fundacja MUNDUS CANTAT oraz Bałtycka Agencja Artystyczna BART zapraszają na kolejny koncert - DO SZOPY HEJ PASTERZE

W programie:
kolędy polskie, kaszubskie, kolumbijskie, meksykańskie, angielskie i niemieckie

 

Sopocki Chór Festiwalowy Mundus Cantat zaprezentuje się w kolejnym koncercie kolęd i pieśni bożonarodzeniowych. Chór powstał w 2009 roku przy Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym MUNDUS CANTAT i jest obok Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART oraz Urzędu Miasta Sopot, głównym gospodarzem tego wspaniałego przedsięwzięcia. „Mundus Cantat”, poprowadzony przez Arkadiusza Wanta wyśpiewa kolędy i pieśni świąteczne pochodzące z różnych zakątków świata- z Meksyku, Kolumbii, Stanów Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii i traktuje ten koncert jako swoiste preludium do 7. już edycji festiwalu. Do Sopotu, do Trójmiasta przyjadą śpiewacy z Wenezueli, Kolumbii, Meksyku, Singapuru, Szwecji, Turcji, Rosji, Litwy, Węgier oraz z Polski. W maju nastąpi dalszy przegląd twórczości muzycznej różnych państw z kilku kontynentów, zapraszamy.

Chór Mundus Cantat odbył w tym roku egzotyczne tournee po Meksyku, owocem którego jest min. podjęcie współpracy artystycznej z sopranistką Susaną Mijangos. Susana będzie specjalnym gościem koncertu.

16 stycznia Susana Mijangos oraz chór Mundus Cantat wezmą udział w koncertach noworocznych w Gdyni w Domu Rzemiosła. Serdecznie zapraszamy!!!