"KOMEDA - THE INNOCENT SORCERER"
Adam Pierończyk
- saksofon tenorowy i sopranowy, aranżacje
Greg Osby - saksofon altowy
Nelson Veras - gitara
Sławek Kurkiewicz - kontrabas
Łukasz Żyta - instrumenty perkusyjne, perkusja

27 lutego 2011, godz. 19.00
Sheraton Sopot Hotel, Conference Center & Spa
Sala Columbus

 

23 lutego 2011 Związek Producentów Audio Video i Akademia Fonografii ogłosiła nominacje do nagrod Fryderyk 2011.
Adam Pierończyk otrzymał, aż cztery nominacje w kategoriach:

Jazzowy Muzyk Roku
Jazzowy Kompozytor Roku
Jazzowy Album Roku El Buscador
Jazzowy Album Roku "Komeda The Innocent Sorcerer"

 KUP BILET NA KONCERT !

Najnowsza płyta Adama Pierończyka nagrana w międzynarodowym składzie (Adam Pierończyk, Greg Osby / USA, Nelson Veras / Brazylia, Sławek Kurkiewicz / USA, Łukasz Żyta) to autorskie aranżacje utworów jednego z polskich mistrzów jazzowych – Krzysztofa Komedy. Pierończykowi, urodzonemu rok po przedwczesnej śmierci kompozytora, udało się potraktować dzieło Komedy z twórczym dystansem, który dał znakomite efekty. W jego aranżacjach nie usłyszymy klasycznego instrumentu Komedy – fortepianu, który tutaj zastępuje gitara Nelsona Verasa.

Płyta spotkała się z bardzo dobrymi recenzjami w środowisku i jest jednym z kandydatów do tytułu jazzowej płyty roku. Podczas koncertu w Sopocie kwintet zagra w premierowym, międzynarodowym składzie.

 

Adam Pieronczyk - (ur. 1970 r.)
mieszka obecnie w Krakowie, czołowy saksofonista uważany za jednego z najważniejszych i najbardziej kreatywnych artystów dzisiejszej polskiej sceny jazzowej.
Od 2003 niezmiennie tytuł Najlepszego Saksofonisty Sopranowego w ankiecie czytelników magazynu „Jazz Forum“.
Współpracował z m.in. z takimi artystami jak:
Gary Thomas, Greg Osby, Sam Rivers, Archie Shepp, Bobby McFerrin, Tomasz Stanko, Ted Curson,Greg Osby, Anthony Cox, Joey Calderazzo i Ed Schuller. Występuje w klubach i na festiwalach na całym świecie
 

 

 

 

 

 

 

 


Greg Osby - Saksofonista, kompozytor, producent
i nauczyciel - Greg Osby odcisnął piętno na współczesnym jazzie jako lider zespoły, a także występując z innymi artystami przez ponad 20 lat. Ceniony za swą dokładność i niezwykle innowacyjne podejście do kompozycji i gry, Osby jest lśniącą gwiazdą generacji muzyków jazzowych. Przez lata kariery zdobył wiele nagród za nagrania, ale także za występy na żywo.

Obecnie wykłada w najsłynniejszej uczelni jazzowej na świecie Berklee School of Music w Nowym Jorku. Uzyskał miano Playboy 2009 Jazz Artist of the Year.