8 kwietnia 2011, godz. 20.00
Sheraton Sopot Hotel, Conference Center & Spa
Sala Columbus

 

 

Bałtycka Agencja Artystyczna BART zaprasza na koncert FISH’a, współtwórcy sukcesu zespołu Marillion, byłego wokalisty i autora tekstów tej grupy, który od dwudziestu lat odnosi solowe sukcesy na scenach całego świata.


W Sopocie artysta wystąpi 8 kwietnia 2011 z solowym projektem w akustycznym składzie.
 

Bilety w sprzedaży dostępne od dnia 14 lutego w Kasie BART oraz systemie Ticket Online.


FISH – Derek William Dick – urodził się w 1958 roku w Szkocji, gdzie mieszka do dziś. Studiował leśnictwo, był drwalem, ale karierę zrobił jako rockman. Zaczynał od śpiewania cudzych przebojów w popularnych cover-bandach, by w 1980 roku z ogłoszenia trafić do grupy Marillion. Jako obdarzony aktorskimi zdolnościami wokalista, autor niebanalnych tekstów i zdolny kompozytor, w krótkim czasie stał się wiodącą postacią tej formacji. Nagrał z nimi 9 dużych płyt (m.in. „Script for a Jester’s Tear”, „Fugazi”, „Misplaced Childhood”, „Cluthing at Stawbs”), na których znalazły się przeboje tej miary co: „Garden Party”, „Levender”, „Incommunicado”, a przede wszystkim „Kayleigh”. W 1987 roku po raz pierwszy gościł w Polsce, a w rok później opuścił zespół, zarzucając kolegom konformizm i dążenie do komercji.
Jego pierwszy solowy album nie przyniósł spodziewanego sukcesu, więc pozwał swego globalnego wydawcę (EMI) do sądu i... wygrał. Kolejne solowe płyty, których ma już na swym koncie ponad 20, były różnie przyjmowane przez krytyków i publiczność, co w niczym nie zachwiało jego mocnej pozycji na światowym rynku, gdzie FISH postrzegany jest jako charyzmatyczny, niezależny i nieco neurotyczny artysta. Osobnym rozdziałem w jego życiorysie jest kariera filmowa. Zagrał w siedmiu pełnometrażowych obrazach (m.in. „The Jacket”, „Rebus – Black &Blue”, „Chasing The Deer” i „Zorro”) oraz dwóch serialach, zbierając bardzo pochlebne recenzje. FISH wielokrotnie występował w Polsce. W 1995 roku nagrał w Krakowie bardzo dobry koncertowy album.