Suzanne Vega
Małgorzata Walewska
Dj L.U.C
Polska Filharmonia Kameralna Sopot

3 lipca 2011, godz. 18.00
Plac Przyjaciół Sopotu

 

 

 

1 lipca 2011 roku Polska obejmuje Przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej. Pierwszym miastem, w którym przez cały miesiąc odbywać się będą spotkania w ramach prezydencji jest Sopot.

Pragniemy w uroczysty sposób rozpocząć prezydencję w naszym mieście. Już 3 lipca o godzinie 18.00 na zrewitalizowanym Placu Przyjaciół Sopotu zabrzmi „Muzyka Europy”, niezwykły koncert adresowany do mieszkańców kurortu. Wystąpi Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego. Na nowoczesnej, okrągłej scenie gościć będziemy amerykańską piosenkarkę, kompozytorkę i autorkę tekstów, znaną z takich utworów jak np. „Luka” czy „Calypso” – Suzanne Vega.

By wszyscy słuchacze mogli odnaleźć dla siebie odpowiednie brzmienie oprócz zagranicznej gwiazdy wystąpi polska mezzosopranistka, wg. tygodnika Voge „jedna z gwiazd, które oświetlą Polsce drogę w następne tysiąclecie” – Małgorzata Walewska.

Trzecią gwiazdą będzie reprezentujący Hip Hop / Rythm & Blues Dj L.U.C, wrocławski raper.

Różnorodność gatunków i stylów w koncercie „Muzyka Europy”, od nastrojowych ballad poprzez muzykę z pogranicza opery i operetki aż po nowoczesne raperskie utwory, w oprawie doskonałej sopockiej orkiestry filharmonijnej, sprawi że będzie to niezwykła muzyczna uczta dla koneserów.

 

SPONSOR GŁÓWNY