Polska Filharmonia Kameralna Sopot
Elżbieta Wiesztordt - dyrygent
Magdalena Witczak - sopran
Wojciech Dogwiałło - baryton
Magdalena Ochlik- Jankowska - fortepian
 

8 marca 2012, godz. 18.30
Sala Posiedzeń, Urząd Miasta Sopotu

 

 

Z okazji Dnia Kobiet, Polska Filharmonia Kameralna Sopot przygotowała na ten dzień specjalny program. 
Zabrzmią między innymi Symfonia Królowa Józefa Haydna, arie operowe i operetkowe o kobietach, a także aria Ach, kobietki z operetki Franza Lehara Wesoła wdówka. Orkiestra wykona również m.in. uwerturę Wolfganga Amadeusza Mozarta do opery Uprowadzenie z Seraju, suitę z musicalu My Fair Lady oraz opracowanie popularnej piosenki The Beatles Michelle.
We wspomnianym repertuarze zaprezentują się zaproszeni soliści. Magdalena Witczak – sopranistka, doktor sztuki w dyscyplinie artystycznej wokalistyka. Absolwentka gdańskiej Akademii Muzycznej, współpracująca z orkiestrami w całej Polsce. W swoim repertuarze posiada utwory operowe, oratoryjno-kantatowe oraz szereg pieśni. Podczas koncertu z Polską Filharmonią Kameralną Sopot wykona m.in. arię Rozyny Una voce poco fa z opery Cyrulik Sewilski Gioacchina Rossiniego.
Pianistka Magdalena Ochlik-Jankowska przedstawi wraz z orkiestrą nowe opracowanie utworu Tekli Bądarzewskiej Modlitwy dziewicy, zaś artysta chóru Państwowej Opery Bałtyckiej Wojciech Dowgiałło wcieli się w rolę Figara w arii Totto e disposato,… Aprite un po… z opery W. A. Mozarta. Wojciech Dowgiałło jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku, uczestniczył także w wielu kursach mistrzowskich m.in. u Paula Esswooda, Heleny Łazarskiej czy Salvatore Fisichellego. Obecnie oprócz współpracy z Operą Bałtycką koncertuje w Polsce i za granicą.
Koncertem zadyryguje Elżbieta Wiesztordt, dyrygent i pedagog, która sama o sobie mówi kobieta szczęśliwa.
Mamy nadzieję, że również publiczność poczuje radość z obcowania z muzyką w ten piękny dzień. Wszystkich melomanów zapraszamy, by wraz z Polską Filharmonią Kameralną Sopot uczcić ten dzień koncertowo.