Leszek Dranicki - gitara, śpiew
Wojciech Staroniewicz - saksofon
Koncert charytatywny na rzecz farmy dla osób z autyzmem.

30 listopada 2012, godz. 18.00
Sala Koncertowa PFK na terenie Opery Leśnej w Sopocie.

 

W czasie koncertu odbędzie się aukcja charytatywna obrazów i innych artystycznych przedmiotów na rzecz budowy Domu Rain Mana dla osób z autyzmem we wsi Kwieki koło Czerska.

 

Leszek Dranicki
gitarzysta i wokalista z pogranicza jazzu i bluesa, dyplomowany artysta plastyk. Debiutował w latach 70-tych ubiegłego wieku, prowadząc własne free-trio. Grał w legendarnej, nagrodzonej na festiwalu „Jazz nad Odrą ‘77”, formacji BASZTA. Nieco później został członkiem super-grupy KRZAK, z którą nagrał kilka płyt i odbył liczne trasy. Koncertował również z Tadeuszem Nalepą, Januszem Muniakiem i zespołami SAMI SWOI i FREE BLUES BAND. Leszek Dranicki jest miłośnikiem ballad jazzowych i cool jazzu, a jego styl to wypadkowa twórczości Joe Passa, Cheta Bakera i Russela Mallone

 

Wojciech Staroniewicz
Jeden z najbardziej rozpoznawalnych trójmiejskich muzyków jazzowych. Saksofonista i kompozytor zaskakujący wciąż nowymi autorskimi projektami muzycznymi, o szerokim spektrum stylistycznym, zarejestrowanymi na albumach: „Karambola”, „Quiet City”, „Hand made”, „Conversession”, „Alternations”, „A’freak-an Project”. Znakomity sideman, chętnie zapraszany przez innych muzyków, żeby wymienić chociażby wieloletnią współpracę z norweską grupą „Loud Jazz Band” czy sekstetem Włodzimierza Nahornego.

 

Muzycy zagrają na rzecz Fundacji Dom Rain Mana (www.domrainmana.pl) , organizacji działającej na rzecz osób z autyzmem i ich rodzin. Fundacja pragnie stworzyć rodzinny dom pomocy dla osób z autyzmem na wiejskiej farmie, we wsi Kwieki koło Czerska, gdzie posiada 8,5 ha działkę. Cały dochód z koncertu i towarzyszącej mu charytatywnej aukcji powiększy fundusz gromadzony na cel budowy Domu Rain Mana, którego projekt jest przygotowany i czeka na realizację.

 

Organizatorem koncertu jest Fundacja Rain Mana i BART.
Koncert objął honorowym patronatem Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski
Patronat medialny: Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl

 

Zaproszenia - dobrowolny datek na rzecz budowy Domu Rain Mana (sugerowana wpłata to 30 zł) - można rezerwować dzwoniąc do Fundacji, tel. 39 925 50 58