OP_era aktywacja

22-23 marca 2013, godz.17.00 
Pracownie Pod Sceną,  Opera Leśna

Lista zgłoszeń została już zamknięta.

 

 

Pierwsze z serii warsztatów muzycznych dedykowanych młodszym dzieciom, młodzieży i pasjonatom muzyki. Warsztaty będą miały indywidualną, autorską formułę zaproponowaną przez prowadzących. Wstępnie będziemy odsłuchiwać kompozycji dźwiękowych wcześniej przygotowanych przez muzyków i artystów multimedialnych. Warsztaty przeprowadzone przez muzyka i artystę umożliwią uczestniczenie w procesie, jakim jest powstawanie dźwięków. Najpierw powstaną instrumenty, a potem kompozycje muzyczne. Warsztaty będą dokumentowane dźwiękowo i wizualnie, a powstałe sekwencje dźwięków i głosów będą emitowane w przestrzeniach obiektu.


Prowadzący:
Zuza Golińska (plastyka), Olivier Heim (dźwięk) 
oraz zaproszeni goście
 

Zuza Golińska jest młodą artystką, która mieszka i pracuje w Warszawie. Obecnie studiuje na Wydziale Sztuki Nowych Mediów w dyplomowej pracowni Przestrzeni Malarskiej prowadzonej przez Leona Tarasewicza i Pawła Susida. Głównym obszarem jej działań jej malarstwo i fotografia.
W 2009 roku brała udział w zbiorowym projekcie Torba1Sztuka pokazywanym w ramach Łódź Design Festival, uczestniczyła także w trójmiejskim projekcie ArtBus (2011) oraz Art Loop (2012). Jej prace znalazły sie na zbiorowej wystawie "Hmm...Niezła sztuka" (Galeria od czasu do czasu, 2012) oraz na wystawie "Masquerade" w sztokholmskim Centrum för fotografi. Jest stypendystką Prezydenta Miasta Sopotu.

Olivier Heim jest duńskim wokalistą i gitarzystą, współautorem piosenek i członkiem grupy très.b nagrodzonej ostatnio Paszportem Polityki w kategorii muzyka popularna. Heim znany jest również dzięki swojemu solowemu projektowi Anthony Chorale oraz kolaboracji z Coldair. W Polsce razem z très.b został nagrodzony Fryderykiem za Debiut Roku (2010),a piosenka "Let it Shine" dotarła na 10 miejsce Listy Przebojów Trójki. Ostatnio w internecie można posłuchać nowej Epki Anthony Chorale "Ambitions of the Son".

 

 

Na bezpłatne dwudniowe warsztaty w przestrzeniach „backstage’u” Opery Leśnej w Sopocie zapraszają Bałtycka Agencja Artystyczna BART oraz Miasto Sopot.


Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Sopotu.

 

 

Gry online dla dzieci
Gry online dla dzieci