Wykład Młodego Naukowca/ Muzyka:
koncert orkiestry dziecięcej Symfo - Smyki
Wykład Dużego Naukowca/ Andrzej  Szczypiorski "Zawód dyrygenta"

 

10 maja 2013, godz. 11
Sala Koncertowa PFK, Opera Leśna

 


 

Polska Akademia Dzieci to pierwszy na skalę międzynarodową bezpłatny Uniwersytet prowadzony przez dzieci. Nasi Młodzi Naukowcy w wieku od 6. do 12 lat prowadzą swoje wykłady i przedstawiają własne badania naukowe.

Opis wg autorki projektu dr Agaty Hofman:
Dzieci współtworzą nowy obraz naukiKreatywność jest przymiotem dzieci. Kiedy maluch się rodzi jest zafascynowany wszystkim co go otacza. Jak to się więc dzieje, że na kolejnych szczeblach edukacji dzieci tracą zainteresowanie nauką a poziom ich kreatywności gwałtownie spada?

Projekt PAD to pierwszy na skalę międzynarodową uniwersytet dzieci prowadzony przez dzieci, gdzie Młodzi Naukowcy z całkowitą swobodą wybierają obszar swoich zainteresowań badawczych. Nasi wykładowcy w wieku od 6. do 12. lat prowadzą badania na temat lewitacji magnetycznej, brakujących ogniw ewolucji kręgowców lub psów, kotów i patyczaków. To oni autonomicznie decydują o tym czym chcą się zając a my, dorośli, jedynie pomagamy im od strony technicznej i wskazujemy wiarygodne źródła.

 

Na bezpłatny wykład w Sali Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot zaprasza Bałtycka Agencja Artystyczna BART, Miasto Sopot oraz Polska Akademia Dzieci.

 

 

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Sopotu.