14 lipca 2013, godz. 21.00
Klub Pod Sceną, Opera Leśna w Sopocie

BILETY WYPRZEDANE!

 

Rykarda Parasol (USA) wraca z trzecim autorskim albumem, nagranym i wyprodukowanym w San Francisco. Płytę zapowiada singiel „The Cloak of Comedy”.


Rykarda pochodzi z San Francisco, studiowała śpiew operowy, jednak w 2003 roku założyła własny zespół, z którym nagrała pierwszą EPkę "Here She Comes".

Pierwszym pełnowymiarowym albumem był wydany w Europie “Our Hearts First Meet” w 2008 r. (Glitterhouse). Wydany w 2009 r. w USA drugi album „For Blood And Wine” ugruntowuje jej pozycję jako czołowej przedstawicielki sceny „folk/ rock noir” i przywołuje porównania z artystami takiego pokroju jak Nick Cave, John Cash, Lou Reed, a od strony literackiej jej mroczne opowieści porównywane są do prozy Williama Faulknera i poezji Christiny Rosetti .


Nowy album „Against The Sun” (Chaos Management Group, dystrybucja EMI Music Poland) ukaże się w Polsce 15 kwietnia. Muzyczne tropy prowadzą tym razem w stronę amerykańskiej muzyki soul i francuskiego popu, literacko odwołuje się – podobnie jak na poprzednich albumach – do osobistych przeżyć Artystki. O pierwszym singlu z płyty Rykarda pisze:

"Poczucie humoru, jakie rozwijamy w sobie w dzieciństwie, pomaga nam unikać emocjonalnego zranienia i sytuacji, w których odczuwamy dyskomfort. Talent do obserwacji absurdów życia może się przejawiać zarówno w piosenkach, jak i w żarcikach opowiadanych na przyjęciu towarzyskim. W dorosłym życiu w dalszym ciągu posiłkuję się piosenką i poczuciem humoru, aby osłodzić sobie gorzkie, trudne do przełknięcia prawdy. Zazwyczaj sprawdza się to jako metoda radzenia sobie z trudnymi sytuacjami. Co do samej piosenki, powiem tyle, że mierzy się z ukrytymi wątpliwościami, jakie nachodzą nas przed podjęciem decyzji oraz z siłami rządzącymi pewnymi mechanizmami. W tym przypadku jednak spotyka nas więcej bólu niż śmiechu... O ile oczywiście weźmiecie ją na poważnie. Jeśli zechcecie potraktować ją jak żart, pamiętajcie, że to tylko piosenka. "

 

 Zrealizowano przy pomocy finansowej miasta Sopotu.