Polska Filharmonia Kameralna Sopot
Maciej Miecznikowski - śpiew
Wojciech Rajski - dyrygent
 

8 marca 2014, godz. 19.00
Sala Koncertowa PFK, Opera Leśna

BILETY WYPRZEDANE !
 


Maciej Miecznikowski urodził się 14 lipca 1969 roku w sercu Kaszub. Muzyk i wokalista, autor piosenek, a także showman i osobowość telewizyjna.
 

Multiinstrumentalista – śpiewa akompaniując sobie na fortepianie i gitarze, gra też na trąbce, flecie i akordeonie. Z wykształcenia jest śpiewakiem operowym – absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku. Obdarzony głębokim i mocnym głosem, dzięki któremu jest w stanie z wdziękiem i charyzmą oryginalnie zinterpretować niemal każdy utwór z dowolnego repertuaru; już nie raz swoimi występami zaskakiwał publiczność. Choć wychował się na muzyce klasycznej i jazzie, to uprawiał wiele gatunków muzycznych, swobodnie poruszając się w różnych konwencjach.
 

Laureat wielu prestiżowych nagród bluesowych i jazzowych, a także nagród dziennikarzy i publiczności na festiwalach opolskich. Wziął udział w dziesiątkach różnorodnych projektów muzycznych: wydawnictw płytowych i koncertów oraz programów telewizyjnych. Prowadzenie cieszącego się dużą popularnością show muzycznego “Tak to leciało!” przyniosło mu wielokrotne nominacje do „Telekamer” i „Wiktorów”.
 

Po 12 latach występów z formacją „Leszcze”, w ubiegłym roku rozpoczął pracę nad swoją solową, autorską płytą, która pojawi się w marcu br.!