Barbara Kubiak-sopran
Iryna Zhytynska - mezzosopran
Tadeusz Szlenkier - tenor
Łukasz Goliński - bas/baryton
Polska Filharmonia Kameralna Sopot
Maciej Figas - dyrygent


20 lipca 2014, godz. 20.00
Opera Leśna, Sopot

Koncert GALA OPEROWA to propozycja dla melomanów, którzy chcą przenieść się w muzyczny świat najpiękniejszych dzieł operowych w urzekającej scenerii Opery Leśnej w Sopocie.


Z inicjatywy Prezydenta Sopotu  Jacka Karnowskiego, Dyrektor Artystyczny Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot maestro Wojciech Rajski stworzył koncert, podczas którego na deskach sopockiego amfiteatru zabrzmią arie, duety i sceny z dzieł wybitnych kompozytorów, m.in. Verdiego, Mozarta, Pucciniego czy Bizeta. Scena Opery Leśnej zamieni się tego wieczora w wielki teatr z najpiękniejszą muzyką mistrzów operowego gatunku.


Do wzięcia udziału w Gali Operowej zostali zaproszenie soliści, którzy goszczą na co dzień na scenach operowych w Polsce i za granicą. Wśród nich będą Barbara Kubiak (sopran), Iryna Zhytynska (mezzosopran), Tadeusz Szlenkier (tenor) oraz Łukasz Goliński (bas-baryton). Solistom towarzyszyć będzie Polska Filharmonia Kameralna Sopot, zaś całość poprowadzi dyrektor bydgoskiej Opery Nova maestro Maciej Figas.
 

W programie m.in. :
najpiękniejsze arie, duety i utwory z oper Verdiego, Pucciniego, Bizeta, Mozarta...
 

Bilety w cenie 15-25 zł, z Kartą Sopocką  - 10 zł (do kupienia wyłącznie w kasie Bart i kasie Opery Leśnej.
 

Koncert współfinansowany jest przez firmę LOTOS