Pinkeye // TKM
Restricted // Last Vein
In My Pocket // Willymash
 

4-6 lipca 2014, godz. 19.00
Opera Leśna, Sopot


 

4-6 lipca w sopockiej Operze Leśnej odbędzie się pierwszy z dwóch koncertowych weekendów Start-Up. Każdego dnia na scenie zaprezentują się dwa zespoły z grona laureatów konkursu Wzmacniacz organizowanego przez Fundację Ramtamtam.

Absolutną nowością będzie przestrzeń dla publiczności – znajdzie się ona na głównej scenie, tuż obok występujących zespołów!
 

Wstęp w cenie biletu na zwiedzanie Opery Leśnej.
Dla posiadaczy Karty Sopockiej wstęp bezpłatny.Zagrają dla Was:

4 lipca:

TKM (https://www.facebook.com/TKMband)

TKM (oficjalne Towarzystwo Kulinarno-Muzyczne, nieoficjalnie... domyślcie się!) to rozpoznawany w całej Polsce trójmiejski zespół rockowo-popowy, łamiący stereotypy i schematy przy jednoczesnym zachowaniu muzycznej klasy!
Kameleon muzyczny, nawiązujący do tradycji rockowej, z melodyjnymi piosenkami i niebanalnymi tekstami! Sięgając do takich wzorców jak the Beatles, Elvis Costello czy David Bowie na koncertach dajemy dynamiczny show zachowując przy tym dystans do samych siebie. Przenigdy nie przesłania on jednak najważniejszego celu jaki stawiamy przed sobą – grać, i to grać dobrze. TKM powstał na początku roku 2008 a po burzliwej historii rok 2011 odsłonił jego obecny kształt: Piotr Łuba (wokal, gitara oraz teksty), Jacek Skrzydlak (Perkusja), Maciej Piątek (gitara prowadząca), Michał „Sasin" Sasinowski (saksofon i drób), Wojciech Baryłka (gitara basowa) oraz Jan Babiński (gitara 12-strunowa, klawisze i wokal).
 

Pinkeye

Pinkeye to zespół, który powstał w 2014r. z inicjatywy Michaliny Wilińskiej i Rysia Budziszewskiego. Poznaliśmy się w 2012r. i od tego czasu zaczęliśmy ze sobą grywać. Aż w końcu w 2014 roku stwierdziliśmy, że nadszedł czas, żeby zacząć tworzyć to, co nas połączyło - muzykę. Melodyjną, gitarową, z mocno emocjonalnymi tekstami.
 

5 lipca:

Last Vein (https://www.facebook.com/LastVein)

Last Vein to gdański zespół progresywno metalowy. Powstał w 2012 roku, łącząc grupę "Eternals" (Łukasz Styś ex. Repulsor - gitara i growl, Paweł Puzio - bas, Olek Rogiński - gitara) z wcześniej powstałym projektem "Last Vein" (Michał Przybylski - gitara i wokal, Olek Rogiński - gitara). Last Vein koncertuje od maja 2012, po dołączeniu perkusisty Witka Kozaka (obecnie również Deathinition). W marcu 2013 nowym basistą grupy został Mikołaj "Kędzior" Spłocharski, znany z zespołu Inner Strife. Zespół przez cały czas pracuje nad autorskim repertuarem oraz koncertuje. Przez dwa lata zagrał ok. 20 koncertów, dzieląc scenę z takimi markami jak np. IRA, Tenebris, czy Kat & Roman Kostrzewski.
 

Restricted (https://www.facebook.com/restrictedhc)

Gramy hardcore bez ziewania od stycznia 2014 roku.
 

6 lipca:

In My Pocket (https://www.facebook.com/InMyPocketpl)

In My Pocket to grupa założona w 2010 roku w Trójmieście. Stylistyką nie odbiega daleko poza gitarowe granie inspirowane brytyjską i amerykańską sceną rockową. Brudne gitary mieszają się tutaj z hałaśliwą perkusją tworząc kompozycje, w których to melodia odgrywa najważniejszą rolę. W marcu 2011 ukazała się debiutancka EP 'Brand New Moments'.

Zespół został doceniony mi. przez jurorów Red Bull Tourbus, portal T-Mobile Music, czy Magdę Jethon, szefową Programu 3 Polskiego Radia.
Obecnie grupa przygotowuje wydanie debiutanckiej płyty.
 

Willymash (https://www.facebook.com/willymash)