Jose Torres & Havana Dreams
Polska Filharmonia Kameralna Sopot
Rafał Jacek Delekta - dyrygent

10 września 2014, godz. 20.00
Opera Leśna, Sopot


 

Jose Torres - gitara TRES, vocal
Filip Torres - kontrabas elektryczny
Juan Carlos Hechavarria León - instrumenty perkusyjne, lead. vocal
Yaremi de las Mercedes Kordos - instrumenty perkusyjne, ocal
Tomasz Torres - timbalesy
Grzegorz Turczyński - puzon
 


 

Wyjątkowy koncert muzyki kubańskiej, w aranżacji na polsko-kubański zespół i orkiestrę symfoniczną, w wykonaniu Jose Torres & Havana Dreams oraz Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot.

Jose Torres, zwany „ambasadorem kubańskiej muzyki”, znany jest polskiej publiczności już od ponad 20 lat, prezentując muzykę na najwyższym poziomie. Słynie ze swojej spontaniczności, świetnego kontaktu z publicznością, pozytywnej energii i poczucia humoru. 5 lat temu założył zespół Havana Dreams . W twórczości muzyków słyszymy dźwięki starej Hawany, czujemy zapach dymu cygar i kawy unoszący się w upale hawańskiego poranka, kiedy leniwie naród budzi się do życia. Utwory tradycyjne przenoszą publiczność do zakątków wyspy, gdzie słońce nie zostawia wątpliwości, iż tam gdzie jest muzyka znikają troski, tam gdzie jest taniec, zapomina się o problemach codziennego dnia.
 

Jose Torres & Havana Dreams zaprezentują zróżnicowany program artystyczny - zawierający wiele emocji od radości i dynamiki do ballad z nostalgią, oddający klimat ulic Havany. Utwory zostaną wykonywane na tradycyjnych kubańskich instrumentach, takich jak gitara TRES, timbalesy i instrumenty perkusyjne.
 

Tradycyjnej muzyka kubańska w symfonicznej oprawie zabrzmi w Polsce już po raz drugi. Premierowy koncert zakończył się spektakularnym sukcesem i owacjami na stojąco.
 

Bilety w cenie 10-25 zł do nabycia:
Kasa BART ul. Kościuszki 61, Sopot tel. 58/555 84 51
Opera Leśna ul. Moniuszki 12, Sopot tel. 58/555 84 11

  

Koncert współfinansowany jest przez firmę LOTOS