12-23 grudnia 2014
Plac Przyjaciół Sopotu

 

 

Poczuj Święta w Sopocie podczas Sopockiego Jarmarku Bożonarodzeniowego!
 

W dniach 12-23 grudnia 2014 na Placu Przyjaciół Sopotu odbędzie się trzecia edycja Sopockiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Wyjątkowa atmosfera Świąt zagości w sercu miasta, gdzie pośród odbywających się w weekendy koncertów, warsztatów, przedstawień, projekcji bajek i animacji dla najmłodszych, przez cały tydzień można będzie korzystać z bogatej oferty stoisk handlowych.
Artykuły świąteczne, upominki, bożonarodzeniowe drzewka i świąteczne smakołyki oraz ogromna choinka, świetlne dekoracje i codziennie bezpłatne karuzele dla dzieci to tylko niektóre z atrakcji, które już od 12 grudnia czekać będą na odwiedzających sopocki plac pod platanami.

Jarmark rozpocznie się paradą „Aniołów na szczudłach” i występami artystów (Chóru Gospel oraz zespołu The White Sounds). Na sobotę 13 grudnia zaplanowane są: teatrzyk dla dzieci, inscenizacja historyczna, recital Piotra Kosewskiego i czytanie bajek oraz podpisywanie bombek przez artystów i sportowców, a także występ chóru Continuo. Niedzielne popołudnie 14 grudnia uświetnią Chór Mundus Cantat oraz zespół The White Sounds. Kolejna sobota (20 grudnia) upłynie na projekcjach bajek oraz teatrzyku dla dzieci a także występie śpiewaka operowego. W niedzielę 21 grudnia oprócz części artystycznej (zespół Burczybas, Chór Gospel i kwartet dęty) odbędzie się o godz. 15:00 tradycyjna wigilia dla Mieszkańców, której towarzyszyć będzie finał zabawy świątecznej i akcji charytatywnej. Każdy weekend to również bogata oferta warsztatów dla dzieci i dorosłych. Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny!
 

W czasie Jarmarku (w weekendy) przeprowadzamy zbiórkę darów rzeczowych i finansowych na rzecz ubogich sopockich rodzin.
 

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Sopot oraz Kąpielisko Morskie Sopot

Partnerzy: Grupa ENERGA, Bałtycka Grupa Inwestycyjna, Stowarzyszenie Turystyczne Sopot, Bałtycka Agencja Artystyczna BART

Patroni medialni: Radio Gdańsk, Trojmiasto.pl, Anywhere.pl

Producent wykonawczy: MagneticGroup