Ewelina Boesche-Kopczyńska - prowadzenie
Honorata Glaza-Gulgowska - prowadzenie
Ariel Ludwiczak - dyrygent
Polska Filharmonia Kameralna Sopot

22 marca 2015, godz. 12.00
Sala Koncertowa PFK, Opera Leśna Sopot


Polska Filharmonia Kameralna Sopot zaprasza na cykl koncertów dedykowanych najmłodszej publiczności i ich rodzinom. Pierwsze z serii muzycznych spotkań przeniesie nas do magicznego świata tańca. Młodzi słuchacze będą mieli okazję – poprzez wspólne śpiewanie, gry i zabawy muzyczne - poszerzyć swoje horyzonty w zakresie wiedzy o tańcu oraz poznać podstawowe kroki taneczne. W programie koncertu usłyszymy utwory w rytmie walca i oberka, a także muzykę tradycyjnych tańców z regionu Kaszub.


Koncerty Familijne są propozycją Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot na spędzenie z dziećmi kulturalnej niedzieli. Zajęcia mają na celu wspomóc edukację muzyczną oraz rozwój psychoruchowy dzieci. Spotkanie poprowadzą Ewelina Boesche-Kopczyńska oraz Honorata Glaza-Gulgowska –doświadczone animatorki kultury, naukowo zajmujące się wychowaniem muzycznym i umuzykalnianiem dzieci, autorki audycji „Muzyczne poranki” kierowanych do najmłodszych z rodzicami.
Koncert odbędzie się w Sali koncertowej Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot, usytuowanej w malowniczym otoczeniu Opery Leśnej. Wydarzenie to będzie zatem niepowtarzalną okazją na zwiedzenie słynnego sopockiego amfiteatru.

Koncert współorganizowany i współfinansowany w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Dyrygent-rezydent”.

Zainicjowany przez Instytut Muzyki i Tańca program „Dyrygent-rezydent” ma na celu prezentację i promocję młodych polskich dyrygentów oraz umożliwienie im debiutu i nabywania praktyki wykonawczej w kontakcie z zawodowym zespołem orkiestrowym. Dyrygentem - rezydentem Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot w sezonie artystycznym 2014/2015 jest Ariel Ludwiczak.


Karnety rodzinne w cenie 20 zł (1 dziecko oraz max. 2 osoby dorosłe), każda kolejna osoba – 10 zł możliwe są do nabycia:
• Informacja Turystyczna Sopot (Plac Zdrojowy 2, kasa czynna codziennie w godzinach 10:00-18:00 – wjazd windą widokową na 2 piętro);
• w systemie ekobilet;
• przed koncertem.