27 marca 2015, godz. 19.00
Zatoka Sztuki, Sala Kryształowa


27 marca (piątek) o godz. 19.00 w Zatoce Sztuki odbędzie się koncert charytatywny Wiosenne czarowanie - Koncert charytatywny na rzecz Ani, z którego dochód przeznaczony będzie na leczenie chorej na raka Ani.


Anna Dragan, ma 32 lata i od ponad dwóch lat choruje na raka piersi. Choroba spadła na nią w jednym z najpiękniejszych momentów w życiu kobiety, gdy miała drugi raz zostać mamą. Ania przez ten czas przyjęła cztery różne chemie, aktualnie przyjmuje piątą. Miała również operację obustronnej mastektomii, po której kilka miesięcy wracała do pełnej sprawności fizycznej. Przeszła też naświetlania. W międzyczasie zdiagnozowano u niej przerzuty do kości.


Obecnie przyjmowana przeze Anię chemia zatrzymuje rozwój choroby, ale go nie cofa. Problemem jest również, że organizm chorej, który wycieńczony całym dotychczasowym leczeniem chemioterapeutycznym ma problem z produkcją białych krwinek lub płytek krwi.
Leczenie Kadcylą jest dla niej jedyną drogą, która może przynieść skutek. Lek ten nie obciąża tak bardzo organizmu jak standardowa chemioterapia, a jest skuteczniejszy w działaniu. Koszt Kadcyli to 20 000 zł miesięcznie.
Niestety sytuacja finansowa Ani i Jej rodziny nie pozwala na samodzielny zakup leku, który nie jest refundowany przez NFZ.


Największą siłę do tej walki z chorobą dają Jej dzieci: starszy syn ma 7 lat i
chodzi do I klasy, młodszy zaś niedawno skończył dwa lata.


27 marca zabrzmią dla Ani chóry: Chór Festiwalowy Sopockiej Szkoły Wyższej Mundus Cantat pod dyrekcją Wiktorii Batarowskiej oraz Baltic Chamber Choir, chór Wydziały Dyrygentury, Kompozycji i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej w Gdańsku im. Stanisława Moniuszki pod dyrekcją Wojciecha Kowalewskiego. Oba chóry specjalnie na tę okazję przygotowały repertuar z muzyką popularną m.in. Alleluja Leonarda Cohena, No i jak tu nie jechać z repertuaru Starszych Panów, Cichosza – Turnaua, Trzy krople smutku -sł. i muz. R. I. Drozd, Tolerancja – Soyki oraz inne pieśni popularne z Kuby, Kolumbii i Wenezueli.


Dla Ani zaśpiewa również Gosia Stankowska, Milena Wiśniewska, Konstanty Kostka, Paweł Ruszkowski, na fortepianie zagra Mikołaj Sikała. W ich wykonaniu usłyszymy utwory m.in.: Aint no mountain high enough, Girl from Ipanema.