Marek Mleczko - obój
Roman Widaszek - klarnet
Paweł Solecki - fagot
Tadeusz Tomaszewski - waltornia
Wojciech Rajski - dyrygent
Polska Filharmonia Kameralna Sopot

25 kwietnia 2015, godz. 18.00
Sala Koncertowa PFK Sopot, Opera LeśnaPolska Filharmonia Kameralna Sopot i maestro Wojciech Rajski serdecznie zapraszają na koncert, którego gościem specjalnym będzie Krakowskie Trio Stroikowe, w składzie Marek Mleczko – obój, Roman Widaszek – klarnet, Paweł Solecki – fagot. Wraz z zespołem wystąpi także waltornista Tadeusz Tomaszewski.


Krakowskie Trio Stroikowe powstało w 1998 roku z inicjatywy oboisty Marka Mleczki przy Orkiestrze Kameralnej Capella Cracoviensis. Zespół składa się z wybitnych instrumentalistów, którzy przejawiają swą aktywność artystyczną nie tylko w grze orkiestrowej, ale również kameralnej oraz solowej - stąd też muzycy mają w swym dorobku wiele koncertów kameralnych z różnorodnym repertuarem, od muzyki barokowej do współczesnej. Krakowskie Trio Stroikowe koncertowało niemalże na wszystkich prestiżowych festiwalach muzycznych w Polsce, spotykając się z entuzjazmem publiczności i uznaniem krytyków. Członkowie Krakowskiego Tria Stroikowego są pedagogami Akademii Muzycznych w Krakowie i Katowicach.

W programie wieczoru wybrzmi m. in. W. A. Mozart - Symfonia koncertująca Es-dur KV 297b, H. Tomasi - Divertimento Corsica, L. Mozart - Sinfonia G-dur.

Orkiestrę poprowadzi maestro Wojciech Rajski. Koncert odbędzie się 25 kwietnia, o godz. 18:00 w Sali koncertowej Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot na terenie Opery Leśnej.


Bilety w cenie 20 zł / 10 zł dostępne są:
• w Informacji Turystycznej Sopot (Plac Zdrojowy 2, kasa czynna codziennie w godzinach 10:00-18:00 – wjazd windą widokową na 2 piętro);
• w systemie ekobilet;
• przed koncertem.