Teatr Impro Sopot

lipiec/ sierpnień 2015, godz. 20.30
Sala Koncertowa PFK, OPera Leśna

Teatr Impro Sopot to nowa placówka teatralna na mapie Trójmiasta. Jej siedziba to Sala Koncertowa PFK w Operze Leśnej w Sopocie. Inicjatorami przedsięwzięcia jest tygodnik ANGORA i Bałtycka Agencja Artystyczna BART.

"Impro" to nowy wielki i dynamicznie sie rozwijający światowy nurt teatralny. Jego istotą jest improwizacja. Aktorzy wraz z reżyserem i prowadzącym podejmują się na scenie heroicznego i wymagającego nadzwyczajnych umiejętności zadania - wykreowania spektaklu ad hoc na podstawie rzucanych przez publiczność zadań. Miejsce akcji, kto jest kim, czym sie to kończy itp. określa widz. Reszta zależy od natchnienia, błyskotliwości i zdolności zespołu.

Pierwszy sopocki spektakl nosi tytuł " Impro Atak" i jest zbiorem 6-7 małych form. Od stycznia wystawiany jest z wielkim powodzeniem w Teatrze Nowym w Łodzi (6 tysięcy widzów, 42 spektakle).

Jego twórcą jest Jacek Stefanik aktor, muzyk, od 5 lat jeden z trenerów nurtu Impro w Polsce.
Występujący to Kamila Salwerowicz, Jolanta Jackowska, Wojtek Oleksiewicz, Michał Bieliński aktorzy Teatru Nowego w Łodzi, Marcin Szymański czyli Zorak - mistrz polski w beat box, Aleksandra Agaciak, znana jako Lilu - wybitna wokalistka i raperka, Janek Jakubowski aktor Teatru Małego w Lodzi, Piotr Gawron - Jedlikowski nowy D'artagnan w musicalu Teatru Capitol z Wrocławia oraz znakomity muzyk Sławomir Bartkiewicz. Zespół tak sie zżył ze swoim dziełem, ze przyjął nazwę spektaklu jako swoją własna.

Przedstawienia odbędą się w następujących terminach:

lipiec - 22,23, sierpień - 12,13,14,15,26,27.

W spektaklach na zaproszenie grupy gościnnie wystąpią:
22 i 23 lipca -Aldona Jankowska, aktorka Teatru Groteska w Krakowie, slynaca z parodii w Janusz Majewski Show
12 i 13 sierpnia - Piotr Rogucki, aktor, członek zespołu Coma, juror Must be the Music
14 i 15 sierpnia - Lesław Żurek, warszawski aktor, znany m.in. z głównej roli w filmie Mała Moskwa
26 i 27 sierpnia - Łukasz Nowicki, aktor teatru Capitol w Warszawie, prezenter konkursu tv Postaw na Milion i audycji Pytanie na Śniadanie w Telewizji Polskiej.