13 września 2015, godz. 18.00
Opera Leśna, Sopot
Bilety w cenie: 15/10 zł, 10/5 zł z Karta Sopocką
Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert poświęcony twórczości Andrzeja Zauchy pt. „Andrzej Zaucha Symfonicznie”.
Po sukcesie tej muzycznej gali na deskach bydgoskiej Opery Nova, w warszawskiej Sali Koncertowej, czy na międzyzdrojskim Festiwalu Gwiazd przyszedł czas na premierę widowiska w najsłynniejszym polskim amfiteatrze. Na deskach Opery Leśnej wystąpią znakomici artyści – Krystyna Prońko, Anna Serafińska, Andrzej Dąbrowski, Janusz Szrom i Jacek Kotlarski. Muzyczny wieczór uświetni Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego i Krzysztofa Herdzina.
Koncert będzie muzycznym wspomnieniem twórczości wielkiego polskiego wokalisty jazzowego. Artyści przypomną znane i uwielbiane przez publiczność przeboje Andrzeja Zauchy, między innymi: Byłaś serca biciem, Jak na lotni, C’est la vie, Wymyśliłem ciebie w aranżacjach muzycznych Krzysztofa Herdzina. Na deskach Opery Leśnej obok gwiazd polskiej sceny muzycznej wystąpią młodzi, debiutujący laureaci bydgoskiego Festiwalu pamięci Andrzeja Zauchy „Serca bicie”. Wszystko to w bogatej i profesjonalnej oprawie efektów świetlnych oraz niezwykłej, nostalgicznej atmosferze sopockiego amfiteatru.
Koncerty dla Mieszkańców są inicjatywą Miasta Sopotu, które od kilku lat, z końcem lata zaprasza na wyjątkowe muzyczne wieczory w Operze Leśnej. W poprzednich latach sopocka publiczność miała okazję wysłuchać tak znakomitych i intersujących artystów jak choćby: Marcin Wyrostek, Jose Torres i Havana Dreams, czy wziąć udział w wielkiej Gali Operowej. Organizatorem koncertu są Miasto Sopot oraz Bałtycka Agencja Artystyczna BART.
Podczas koncertu nastąpi wręczenie Plakiety Honorowej Rady Europy dla Miasta Sopotu.
Koncert zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Sopotu.
Patronat medialny: Dziennik Bałtycki, TVP Gdańsk, Radio Gdańsk, trojmiasto.pl