19 września 2015, godz. 11.00
Opera Leśna, Sopot /pracownie/


Opera leśna zaprasza dzieci na warsztaty, podczas których będą mogły rozwijać w grupie umiejętności taneczne. Zajęcia odbędą się 19 września w garderobie sali konferencyjnej na terenie Opery Leśnej w Sopocie. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 7-12 lat. Warsztaty skupią się na rozwijaniu wyobraźni przestrzennej u najmłodszych – poprzez improwizację ruchową uczestnicy spotkania, pracując z rekwizytami oraz w parach, poznają elementy tańca współczesnego i odkrywają możliwości swojego ciała oraz zasady wprawiania go w ruch.

Dzieci, podczas warsztatów, obserwując siebie i innych w improwizacji, rozwiną ich pamięć ruchową, wzmocnią poczucie otaczającej przestrzeni i kierunków oraz nauczą się współdziałania i dyscypliny pracy. Odkryją jak usłyszeć muzykę przez ciało i nadać mu ruch pełen ekspresji. Wydarzeniem, zwieńczającym warsztaty, będzie prezentacja, stworzonej wspólnymi siłami, choreografii.

Uczestnicy zajęć będą poruszać się boso lub w skarpetkach, prosimy także o przygotowanie wygodnego, sportowego stroju.


Bilety w cenie 10 zł.

Ilość miejsc ograniczona.

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Sopotu przy współpracy z Akademią Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Patronat medialny: Radio Gdańsk, trojmiasto.pl, miastodzieci.pl