7 grudnia 2015, godz. 9.00 , 11.00
Sala Koncertowa PFK, Opera Leśna
Historia niegrzecznego chłopca, który psoci, robi na złość mamie. Przed Bożym Narodzeniem jego mama zachorowała, chłopiec bardzo się przestraszył, że to jego wina, chce poprosić św. Mikołaja tylko o jedno, o zdrowie dla mamy, jednak wie, że tylko grzeczne dzieci otrzymują prezenty, zapłakany usypia... We śnie przychodzi do niego tajemnicza wróżka z zaczarowaną księgą.. Z księgi chłopiec dowiaduje się, że jeśli spełni 3 dobre uczynki to św. Mikołaj spełni jego życzenie...

Rozpoczyna się pełna przygód podróż chłopca w trzy niezwykłe i czasami niebezpieczne miejsca. Widzowie aktywnie uczestniczą w wydarzeniach podpowiadając bohaterowi, co ma robić. W podróży chłopcu towarzyszy wróżka. Okazuje się, że w każdym zakątku świata ktoś czeka na pomoc...Nasz mały bohater okazuje się dzielny i pomaga wszystkim, którzy go o to proszą... W każdym miejscu spotyka ślady obecności Św. Mikołaja... Gdy chłopiec budzi się ze swego magicznego snu w jego pokoju siedzi najbardziej oczekiwana przez dzieci postać z prezentami i zdrowa mama wchodzi ze wspaniałym tortem!!!

Bogata, zmieniająca się na oczach widza, scenografia wykonana przez absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych oraz wspaniała muzyka / uhonorowanego wieloma prestiżowymi nagrodami/ kompozytora irańskiego i brawurowa gra czteroosobowego zespołu aktorskiego czynią spektakl niezwykle atrakcyjny dla młodego widza.

Technika: teatr cieni, aktor żywoplanowy, laki czeskie, kukiełki, teatr fluorescencyjny

Bilety: 15 PLN dziecko, 1 opiekun na 15 dzieci ma zagwarantowane miejsce

ATRYBUT Lucyna Labudda ul. Irysowa 12/7, 80-177 Gdańsk www.atrybut.com.pl
Lucyna Labudda tel.: 504 038 470 mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.