18 listopada 2015, godz. 9.30; 11.30
Opera Leśna, Sopot - pracownie


NASZE CIAŁO-NASZYM INSTRUMENTEM – warsztaty dla dzieci
18 listopada 2015, godz. 9.30; 11.30
Opera Leśna, Sopot - pracownieMiasto Sopot i Bałtycka Agencja Artystyczna BART zapraszają dzieci w wieku 6-11 lat na warsztaty podczas których uczestnicy skupią się na poszukiwaniu różnorodnych źródeł dźwięków w swoim ciele oraz ze świata otaczającego. Słuchanie muzyki artystycznej, znanych utworów z repertuaru muzyki klasycznej i współczesnej będzie inspiracją do tworzenia indywidualnych i zespołowych propozycji zobrazowania muzyki – w postaci ilustracji plastycznej (rodzaj partytury graficznej), głosowej oraz ruchowej. Szukanie dźwięków, połączonych z ruchem - będzie podstawą do tworzenia eksperymentów artystycznych. Innowacyjne dla tych warsztatów będzie ukazanie możliwości integracji muzyki i ruchu ze sztukami plastycznymi i multimedialnymi. Do utworów muzycznych i piosenek utworzony zostanie rodzaj akompaniamentu z wykorzystaniem naturalnego instrumentu - własnego ciała, przedmiotów użytku codziennego oraz instrumentów perkusyjnych.

Na zakończenie warsztatów odbędzie się prezentacja działań warsztatowych.

Zajęcia poprowadzi Marzena Kamińska z Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Bilety w cenie 7zł / dziecko
Liczba miejsc ograniczona, konieczna wcześniejsza rezerwacja
zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel.58 555 84 53

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Sopotu przy współpracy z Akademią Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Patronat medialny: Radio Gdańsk, miastodzieci.pl, trojmiasto.pl