Marcin Wyrostek & Tango Corazon w składzie:

W ostatnią sobotę karnawału, Polska Filharmonia Kameralna Sopot przygotowała dla wszystkich trójmiejskich melomanów prawdziwą muzyczną ucztę. W Sali Koncertowej PFK Sopot, mieszczącej się na terenie Opery Leśnej, odbędzie się koncert z udziałem Marcina Wyrostka wraz z zespołem Tango Corazon. Artyście towarzyszyć będzie Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod batutą maestro Wojciecha Rajskiego. W programie koncertu znajdą się autorskie kompozycje akordeonisty z kręgu muzyki argentyńskiej, bałkańskiej, aranżacje inspirowane słowiańskim folkiem, muzyką latynoamerykańską oraz filmową.

Nie jest to pierwsze spotkanie Artysty z Polską Filharmonią Kameralną Sopot. W zeszłym roku z okazji Dnia Kobiet, wystąpił wraz z zespołem podczas dwóch koncertów dając występ dla ponad 400 melomanów. Latem 2013 r. Marcin Wyrostek wraz z zespołem Tango Corazon wystąpił na scenie Opery Leśnej, dając popis swoich niesamowitych umiejętności w ramach Koncertu dla Mieszkańców, wypełniając Operę Leśną po brzegi.

Marcin Wyrostek – akordeonista, zwycięzca polskiej, drugiej edycji programu Mam Talent. Wykładowca Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Członek Amerykańskiego Stowarzyszenia Akordeonistów. Jest laureatem ponad 30 konkursów akordeonowych (w kraju i za granicą). Wykonuje muzykę klasyczną, jazzową i ethno-folk. Kluczowym elementem jego tożsamości muzycznej jest improwizacja.

Wystąpią:


Marcin Wyrostek & Tango Corazon w składzie:

Marcin Wyrostek – akordeon

Marcin Jajkiewicz – wokal

Mateusz Adamczyk – skrzypce

Daniel Popiałkiewicz – gitara

Agnieszka Haase-Rendchen – fortepian

Piotr Zaufal – bas

Krzysztof Nowakowski – instrumenty perkusyjne

Wojciech Rajski – dyrygent

Polska Filharmonia Kameralna Sopot