Dla wszystkich tych, którzy ósmego marca chcą spędzić wieczór w niebanalnej i rozrywkowej atmosferze, Polska Filharmonia Kameralna Sopot przygotowała niezwykłą propozycję. Na deskach Sali Koncertowej PFK Sopot, zagra dla Państwa zespół Tomasz Bielski Quartet – grupa składająca się z wybitnych indywidualności polskiej sceny jazzowej, ciesząca się dużą popularnością i uznaniem zarówno słuchaczy, jak i krytyków. Gościnnie zaśpiewa Janusz Szrom – jeden z najciekawszych jazzowych głosów w Polsce, a artystom towarzyszyć będzie Polska Filharmonia Kameralna Sopot.

W tym wyjątkowym dniu Salę Koncertową wypełnią dźwięki najpiękniejszych standardów jazzowych a także zmysłowe bossa novy z repertuaru m.in.: C. Portera, D. Ellingtona, czy A. C. Jobima. Autorem wszystkich aranżacji repertuaru koncertowego jest Tomasz Bielski.

Tomasz Bielski - instrumentalista, aranżer, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, założyciel zespołu jazzowego Tomasz Bielski Quartet. Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie. Już na początku swojej kariery artystycznej współpracował z wieloma orkiestrami, big bandami i muzykami jazzowymi - A. Kurylewiczem, J. Bednarkiem, A. Trzaskowskim. To właśnie te doświadczenia pozwoliły mu na założenie zespołu jazzowego, z którym może realizować autorskie wizje muzyczne. Z łatwością i finezją gra na flecie i saksofonie. Wcielenia artystyczne Tomasza Bielskiego są bardzo różnorodne kocha jazz i klasykę. Wieloletnie doświadczenie, nieprzeciętny talent, wyobraźnia muzyczna, ogromne wyczucie stylistyczne sprawia, że jego aranżacje doskonale potrafią pogodzić możliwości orkiestry ze swobodą wypowiedzi muzyków jazzowych.

Wystąpią:

Tomasz Bielski Quartet w składzie:
Tomasz Bielski – flet, saksofony
Jarosław Małys – fortepian
Andrzej Zielak - kontrabas
Jarosław Gaś - perkusja
Janusz Szrom - vocal /gościnnie/
Polska Filharmonia Kameralna Sopot