"Las pełen dźwięków" - warsztaty w Operze Leśnej

Oferta alternatywnych zajęć kreatywnych dla dzieci ze szkół podstawowych.

Zapraszamy do tworzenia galerii wyjątkowych portretów!

Podczas warsztatów z sopockimi ilustratorkami książek dla dzieci - Grażyną Rigall i Agnieszką Żelewską – dzieci poznają niezwykłą historię Opery Leśnej, wydarzeń z nią związanych i ludzi, którzy ją tworzyli i występowali na scenie.
Porozmawiamy o duchach miejsc i razem stworzymy niezwykłe portrety ducha Opery Leśnej - z szyszek, gałęzi, tkanin i papieru.

Duch z Opery Leśnej – galeria portretów kolaży to propozycja zajęć, których kluczowym celem jest zapoznanie najmłodszych z historią Sopotu i Opery Leśnej, z użyciem technik twórczych rozwijających dziecięcą wyobraźnię i zdolności artystyczne. Uczestnicy zajęć, pod okiem profesjonalnych plastyków i ilustratorów książek dla dzieci, korzystając z tradycyjnych materiałów plastycznych, łącząc je z surowcami naturalnymi (szyszki, gałęzie, kamyki, liście) i materiałami recyklingowymi (plastykowe opakowania, butelki, gazety) będą tworzyli galerię portretów artystów, którzy wystąpili na scenie Opery a także wymyślonych postaci – „duchów miejsca”, które mogłyby potencjalnie zamieszkiwać Operę i opiekować się sceną leśną. Wszystkie portrety zostaną sfotografowane i opisane, co umożliwi stworzenie powarsztatowej wystawy.

Gwarantujemy znakomitą zabawę plastyczną i przepyszny kawałek historii Sopotu!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Sopotu.

Bilety w cenie 10 zł

Liczba miejsc ograniczona, rezerwacja tel. 58 555 84 53 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.