Anna Dereszowska - śpiew
Grzegorz Lalek – skrzypce
Klaudiusz Baran – bandoneon/akordeon
Urszula Borkowska – fortepian/aranżacje
Sebastian Wypych – kontrabas
Wojciech Rajski – dyrygent
Polska Filharmonia Kameralna Sopot

Trójmiejskim melomanom, którzy zechcą odwiedzić Salę Koncertową Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot, piątkowy wieczór 6 maja upłynie wśród dźwięków ognistego tanga. Tego dnia wystąpi przed Państwem znana aktorka Anna Dereszowska wraz z kwartetem Machina del Tango. Artystce i zespołowi towarzyszyć będzie Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod batutą maestro Wojciecha Rajskiego. W programie znajdą się nie tylko najpiękniejsze przedwojenne polskie tanga, ale również utwory filmowe wpisujące się na stałe do kanonu najsłynniejszych szlagierów szklanego ekranu. Będzie to zatem niepowtarzalna okazja, aby przypomnieć sobie tak znane melodie jak „Ta ostatnia niedziela”, „W małym kinie”, „Vabank” czy „Jak za dawnych lat”.

Warto wspomnieć, że nie będzie to pierwsze spotkanie sopockich melomanów z Anną Dereszowską. Aktorka wystąpiła bowiem na koncercie z okazji zakończenia karnawału w lutym 2014 roku, przy akompaniamencie Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot.

Anna Dereszowska jest aktorką teatralną i filmową, znaną z ról m.in. w kultowych „Złotopolskich”, „Lejdis” czy „Tajemnicy twierdzy szyfrów”. Choć kojarzona głównie z występów na małym i wielkim ekranie, z powodzeniem spełnia się także jako wokalistka. Jej współpraca
z zespołem Machina del Tango zaowocowała wydaniem albumu „Tango Va Banque - Tanga Filmowe”, na którym usłyszeć można najpiękniejsze polskie i zagraniczne tanga w nowatorskich aranżacjach.

Machina del Tango to ceniony kwartet, czerpiący moc inspiracji z twórczości wybitnego argentyńskiego wirtuoza tanga – Astora Piazzolli. Muzycy Grzegorz Lalek, Klaudiusz Baran, Urszula Borkowska i Sebastian Wypych to wybitni soliści, laureaci prestiżowych polskich i zagranicznych nagród, koncertujący podczas najważniejszych muzycznych festiwali, takich jak chociażby Tango Baile w Buenos Aires.

Bilety na koncert w cenie 45 zł/35 zł do nabycia:
• w Informacji Turystycznej Sopot (Plac Zdrojowy 2, kasa czynna codziennie w godzinach 10:00-18:00);
• w systemie EKOBILET