sopocka nOFFa scena 2016

Sopocka nOFFa scena to cykl koncertów prezentujących młodych artystów polskiej i europejskiej sceny niezależnej, zarówno tych już uznanych i rozpoznawalnych, jak i tych określanych przez branżę muzyczną mianem „świeżych” i obiecujących zjawisk muzycznych.

W ten sposób każdego wieczoru na jednej scenie usłyszymy muzyków, którzy już z powodzeniem zaistnieli w świadomości zarówno miłośników alternatywnego grania, jak i krytyków muzycznych, i tych, którzy stoją dopiero u progu swojej kariery.

Poprzez takie zestawienie artystyczne chcemy zaprezentować trójmiejskiej publiczności najciekawsze obecnie zjawiska muzyczne, połączyć uznane już gwiazdy sceny alternatywnej z młodymi zespołami z dużym powodzeniem wchodzącymi na polski i europejski rynek muzyczny.

Zaproszeni do udziału w projekcie artyści prezentują różnorodną muzykę – od folku poprzez elektronikę, country, bluesa po energetycznego rocka. I mimo że różni ich wiele (pochodzenie, doświadczenia, inspiracje), łączy ich jedno – naszym zdaniem najważniejsze - muzyka na wysokim poziomie.

Tom James (Wielka Brytania)

To objawienie brytyjskiej sceny. Tom swoje młodzieńcze lata poświęcił surfowaniu na desce i… graniu na gitarze. W muzyce wyrobił sobie niepowtarzalny styl – to mieszanka klasycznego grania z metodą „finger picking”. Czasem gitarę trzyma przewieszoną na pasku – jak większość muzyków, innym razem gra mając ją na kolanach. Tom gra muzykę, przy której można się zamyślić i rozmarzyć. Artysta ma 22 lata, a już może pochwalić się debiutanckim wydawnictwem i koncertami na brytyjskich festiwalach Surfana, Boardmaster, Beachbreak, Somersault i Larmer Tree.


Michał Kowalonek (Polska)

Lider poznańskiej grupy Snowman oraz formacji Lumikulu. Od kwietnia 2012 roku jest nowym wokalistą grupy Myslovitz. Dwa lata temu zadebiutował swoim nowym projektem nazwanym po prostu Michał Kowalonek. Artysta zaprezentuje autorskie, nietypowe, niebanalne piosenki... W repertuarze ma też utwory zespołów, w których się udziela.

Bilety w cenie 20 zł w przedsprzedaży / 25 zł w dniu koncertu do nabycia:

Punkt Informacji Kulturalny Sopot, Plac Przyjaciół Sopotu
Kasa Opery Leśnej, ul. Moniuszki 12

Patronat medialny: Radio Gdańsk, Dziennik Bałtycki, Nowe Idzie od Morza, Trójmiasto.pl

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Sopotu.