sopocka nOFFa scena 2016

Sopocka nOFFa scena to cykl koncertów prezentujących młodych artystów polskiej i europejskiej sceny niezależnej, zarówno tych już uznanych i rozpoznawalnych, jak i tych określanych przez branżę muzyczną mianem „świeżych” i obiecujących zjawisk muzycznych.

W ten sposób każdego wieczoru na jednej scenie usłyszymy muzyków, którzy już z powodzeniem zaistnieli w świadomości zarówno miłośników alternatywnego grania, jak i krytyków muzycznych, i tych, którzy stoją dopiero u progu swojej kariery.

Poprzez takie zestawienie artystyczne chcemy zaprezentować trójmiejskiej publiczności najciekawsze obecnie zjawiska muzyczne, połączyć uznane już gwiazdy sceny alternatywnej z młodymi zespołami z dużym powodzeniem wchodzącymi na polski i europejski rynek muzyczny.

Zaproszeni do udziału w projekcie artyści prezentują różnorodną muzykę – od folku poprzez elektronikę, country, bluesa po energetycznego rocka. I mimo że różni ich wiele (pochodzenie, doświadczenia, inspiracje), łączy ich jedno – naszym zdaniem najważniejsze - muzyka na wysokim poziomie.

COLOURS OF BUBBLES (Litwa)
Przez ostatnie osiem lat zagrali ponad 200 koncertów. Wystąpili w każdym z nadbałtyckich krajów, ale także w Niemczech, Holandii czy Francji. Grupa gra nowoczesnego indie rocka.
Panowie wystąpili m.in. na legendarnych Positivus Festival (największej imprezie krajów nadbałtyckich) i Jyrock Festival czy też na Reeperbahn w Hamburgu i targach Tallinn Music Week, bądź Vilnius Music Week. W dorobku grupy jest też kilka singli i płyt. Są również laureatami nagrody MAMA (odpowiednik naszych Fryderyków) w kategorii Muzyka Rockowa. Jeśli nie znasz muzyki litewskiej, masz idealną okazję do zapoznania się z nią od najlepszej strony! To coś dla fanów Kings Of Leon i Franz Ferdinand!

SASHA BOOLE (Ukraina)
Jeden z najważniejszych przedstawicieli ukraińskiej sceny folkowej. Ale nie chodzi o folk w tradycyjnym swetrze i z kobzą, lecz o ten z whisky, opowieściami i ciągłą podróżą. Lubisz Boba Dylana, Johnny'ego Casha albo Neila Younga? Prawdopodobnie polubisz też Sashę. Artysta gra na gitarze, banjo i harfie. Jego muzyka wypływa z amerykańskiego folku. To pierwotne, nieco brudne brzmienie. Sasha zagrał w zeszłym roku ponad sto koncertów na terenie Ukrainy, Białorusi i Mołdawii. Jesienią wydał album "Survival Folk" i po raz pierwszy przyjechał do Polski na trzy koncerty! Wyszły tak dobrze, że agencja koncertowa Borówka Music ponownie zaprosiła Sashę do naszego kraju - zagrał swoją trasę koncertową, ale grał też wspólne koncerty z takimi artystami jak CeZik & KlejNuty, Król, Lilly Hates Roses, Lao Che, Peter J. Birch i Strachy Na Lachy.

Patronat medialny: Radio Gdańsk, Dziennik Bałtycki, Nowe Idzie od Morza, Trojmiasto.pl

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Sopotu