Jeśli lubisz gry i zabawy w towarzystwie rodziny lub przyjaciół, w atrakcyjnych przestrzeniach z bogatą historią nasza propozycja aktywnego spędzenia czasu wolnego podczas wakacji jest dla Ciebie! Bałtycka Agencja Artystyczna BART zaprasza wszystkich chętnych do udziału w grze „Zagadki Opery Leśnej"!

„Zagadki Opery Leśnej" to gra terenowa przygotowana w oparciu o historię muzyki i teatru, nierozerwalnie związaną z ponad stuletnim, jednym z najpiękniejszych obiektów amfiteatralnych w Europie, w połączeniu z elementami zabawy polegającej na uważnym słuchaniu, współpracy w grupie, rozwiązywaniu zagadek i rebusów oraz - zgodnie ze scenariuszem - dążeniu do odkrycia tajemnic jakie kryje w sobie historia miejsca.
Na uczestników gry przy bramie wejściowej do obiektu będą czekali, ustylizowani na modę początku XX wieku, animatorzy, którzy podzielą ich na grupy, wyposażą w niezbędne narzędzia (instrukcje, mapy, kompasy) a swą opowieścią wprowadzą do innego świata - pełnego muzyki i teatru.

„Zagadki Opery Leśnej" to propozycja aktywnej formy spędzenia czasu wolnego dla rodzin
z dziećmi, młodzieży i turystów przebywających w Sopocie w okresie wakacji. Zabawa, przygotowana w oparciu o historię leśnego amfiteatru w połączeniu z elementami gry terenowej, to atrakcyjna forma zwiedzania obiektu będącego ikoną nadmorskiego kurortu i poznania historii Opery Leśnej oraz wydarzeń artystycznych realizowanych w jej przestrzeni przez ponad 100 lat.

Bilety w cenie 14 zł - normalny, 10 zł - ulgowy do nabycia:
Kasa Opery Leśnej, ul. Moniuszki 12, Sopot, codziennie w godzinach od 10:00 – 20:00
Punkt Informacji Kulturalny Sopot, Plac Przyjaciół Sopotu, codziennie w godzinach od 12.00 do 20:00

Zrealizowano przy wsparciu finansowym Miasta Sopotu.