Miłość Ci wszystko wybaczy – przedwojenne szlagiery w podziękowaniu Sopocianom za udany sezon

W niedzielne popołudnie 11 września Szpilman i Wars zabiorą Mieszkańców Sopotu w sentymentalną podróż „z zimnym draniem”, „o dziewiątej” „zatańczymy tango”, bo przecież „tych lat nie odda nikt”. W melancholijny nastrój wprowadzi słuchaczy prezenter muzyczny Marcin Kydryński, prowadzący koncert.

Wrześniowe „Koncerty dla mieszkańców” to od kilku sezonów stała propozycja muzyczna dedykowana Sopocianom w podziękowaniu za udany sezon. Inicjatywa Prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego z udziałem Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot od lat niezmiernie cieszy się popularnością, umożliwiając publiczności spotkanie z ciekawymi artystami i nieco lżejszym repertuarem.

W tym roku Operę Leśną wypełnią przede wszystkim przedwojenne melodie. Zadziorne szlagiery Henryka Warsa, czy romantyczne ballady Władysława Szpilmana to utwory, które już na stałe wpisały się w annały polskiej muzyki rozrywkowej. Sopocka publiczność spędzi wieczór nucąc pod nosem takie klasyki jak „Miłość Ci wszystko wybaczy”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Sex appeal”, „Zimny Drań”, „Tych lat nie odda nikt”, „W małym kinie”, czy „Pójdę na stare miasto”. Hity, którym wielką rozpoznawalność zapewnili artyści tacy, jak Eugeniusz Bodo i Hanka Ordonówna, wykonają znakomici soliści – Joanna Knitter i Janusz Szrom, w towarzystwie Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot.

Co warto zaznaczyć muzyczny dorobek Henryka Warsa i Władysława Szpilmana nie ogranicza się jedynie do muzyki rozrywkowej. Orkiestra pod batutą maestro Wojciecha Rajskiego wykona także pełne rozmachu utwory orkiestrowe oraz ”Koncert fortepianowy” Henryka Warsa z udziałem pianisty Wojciecha Majewskiego. Będzie to okazja do zaprezentowania słuchaczom możliwie szerokiego spectrum twórczości dwóch wspaniałych i wszechstronnych polskich kompozytorów.

WYKONAWCY:
Joanna Knitter - śpiew
Janusz Szrom - śpiew
Wojciech Majewski - fortepian
Polska Filharmonia Kameralna Sopot
Wojciech Rajski - dyrygent

Prowadzenie koncertu: Marcin Kydryński

Program:

Władysław SZPILMAN
Uwertura
Walc w starym stylu

Tych lat nie odda nikt
Jutro będzie dobry dzień
Nie wierzę piosence
W małym kinie
Cicha noc
Pójdę na stare miasto
Autobus czerwony
Deszcz (I tak się trudno rozstać)

Henryk WARS
Koncert na fortepian i orkiestrę
Szkice miejskie (suita orkiestrowa) wybór części
Miłość ci wszystko wybaczy
Umówiłem się z nią na dziewiątą
Sex appeal
Ach, śpij kochanie
Ach jak przyjemnie
Już taki jestem zimny drań
Powróćmy jak za dawnych lat
Coś zrobiła z sercem mym

Zrealizowano przy wsparciu finansowym Miasta Sopotu.

Grupa GPEC, realizująca wspólnie z Miastem Sopot inwestycję przyłączenia Sopotu do miejskiej sieci ciepłowniczej, serdecznie zaprasza na gorące napoje. Poczęstunek jest bezpłatny.

Patronat medialny:
TVP 3 Gdańsk, Dziennik Bałtycki, Radio Gdańsk, Trojmiasto.pl