"Las pełen dźwięków" - warsztaty w Operze Leśnej

Oferta alternatywnych zajęć kreatywnych dla dzieci ze szkół podstawowych.

„Nocny spacer Jasia Rybaka” to spotkanie z nieformalnym symbolem Sopotu – wędrującą rzeźbą Jasia Rybaka, młodzieńca z koszem ryb na głowie i architekturą miasta. Punktem wyjścia dla warsztatów plastycznych będzie wirtualny spacer – pokaz fotografii charakterystycznych dla miasta obiektów architektonicznych na trasie od sopockiego Molo do Opery Leśnej.

Jaś Rybak jest rzeźbą podróżującą, która już raz przemierzyła trasę z ogrodu na ulicy Dworcowej, gdzie stanęła ponad sto lat temu, na Plac Przyjaciół Sopotu, a stamtąd na placyk za Spatifem. Czy to koniec wędrówki? A gdyby tak Jaś Rybak wyruszył na nocny spacer do Opery Leśnej? Co zobaczyłby po drodze, co mijałby idąc? Czy odwiedziłby brata bliźniaka w ogrodzie na ulicy Dworcowej? A jaki mógłby być cel takiej nocnej wyprawy? Może Jaś Rybak chciałby zostać śpiewakiem operowym, wokalistą zespołu rockowego, a może chce sprawdzić czy w Operze Leśnej stoi jeszcze jacht Czesława Niemena? A może słyszał o Duchu z Opery Leśnej i postanowił go poznać?

W części warsztatowej spotkania zaprosimy uczestników do tworzenia składanych książek-jamników opowiadających o spacerze Jasia Rybaka po Sopocie.

Bilety w cenie 10 zł.

Liczba miejsc ograniczona, rezerwacja tel. 58 555 84 53, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Sopotu