17 grudnia 2016, godz. 20.00
Kościół św. Jerzego w Sopocie

Joanna Knitter – śpiew
Wojciech Staroniewicz – saksofon
Artur JUREK TRIO:
Artur Jurek – piano, aranżacje
Janusz „Macek” Mackiewicz – bas
Roman Ślefarski – perkusja
POLSKA FILHARMONIA KAMERALNA SOPOT
Wojciech Rajski – dyrygent
Krzysztof Dąbrowski – prowadzenie koncertu


Koncerty Świąteczne Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot to już tradycja, pozwalająca melomanom na chwilę wytchnienia i refleksji w zabieganym okresie przedświątecznej gorączki. W minionych latach sopoccy filharmonicy pod dyrekcją maestro Wojciecha Rajskiego „kolędowali” już wielokrotnie w Wejherowie, Sopocie czy Gdańsku.

Także i w tym roku Polska Filharmonia Kameralna Sopot zaprasza na wyjątkowy Koncert Świąteczny, który odbędzie się 17 grudnia 2016 r. o godzinie 20.00 w Kościele św. Jerzego w Sopocie. Wyjątkowy, gdyż orkiestra Wojciecha Rajskiego przygotowała dla swoich słuchaczy nietuzinkowy program, na który składają się najpiękniejsze świąteczne melodie, znane przede wszystkim z repertuaru popkulturowego.

Wymagało to stworzenia zupełnie nowych aranżacji, wykorzystujących w pełni walory orkiestry. Tego zadania podjął się pianista Artur Jurek, który specjalnie na potrzeby PFK Sopot odświeżył nie tylko znane amerykańskie piosenki takie jak Have Yourself a Merry Little Christmas, Let It Snow, Santa Claus Is Coming To Town, lecz również rodzime Na całej połaci śnieg czy Północ już była.

Solistami wieczoru będą Joanna Knitter laureatka Sopockiej Muzy dla Młodych Twórców oraz stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, znana m.in. z folkowego projektu Joanna Knitter Blues & Folk Connection oraz Wojciech Staroniewicz, jeden z najlepszych saksofonistów w kraju.

Warto również wspomnieć, że kompozycje które zabrzmią tego wieczoru składają się na najnowszą płytę PFK Sopot zatytułowaną „The Sound of Christmas”, która nakładem wydawnictwa Universal Music Polska pojawi się w sklepach już połowie listopada. W projekcie towarzyszy trio jazzowe w składzie Artur Jurek, Janusz „Macek” Mackiewicz i Eric Allen oraz wokalistka Joanna Knitter, saksofonista Wojciech Staroniewicz oraz grający na instrumentach perkusyjnych Roman Ślefarski. Płyta będzie dostępna w sprzedaży w trakcie sobotniego koncertu.

Program:
Najpiękniejsze piosenki świąteczne z różnych stron świata, m.in.: Jest taki dzień, Na całej połaci śnieg, White Christmas, Let It Snow, Feliz Nevidad i wiele innych…


Bilety: N 20 ZŁ / U 15 ZŁ do nabycia:

  • w Informacji Turystycznej Sopot (Plac Zdrojowy 2, kasa czynna codziennie w godzinach 10:00-18:00);
    • w systemie EKOBILET: https://ekobilet.pl/filharmonia-sopot/koncert-swiateczny-1478770115/182137-bilety-na-koncert
  • przed koncertem