POLSKA FILHARMONIA KAMERALNA SOPOT
Wojciech Rajski - dyrygent

Okres Wielkiego Postu to cenny czas sprzyjający zadumie i przemyśleniom. Przygotowując się do Świąt Wielkanocnych warto spędzić wieczór z Polską Filharmonią Kameralną Sopot, która przygotowała dla Państwa muzyczne wspomnienie o ks. Janie Kaczkowskim.

8 kwietnia o godz. 20.00 w kościele św. Jerzego w Sopocie usłyszą Państwo m.in. sekstet op. 18 B-dur J. Brahmsa, Ombra mai fu z opery „Kserkses“ G.H. Haendla czy Arię na strunie G
J.S. Bacha. Polska Filharmonia Kameralna Sopot wystąpi pod batutą maestro Wojciecha Rajskiego.

Ks. Jan Kaczkowski urodził się 19 lipca 1977 roku w Gdyni. Poza posługą duszpasterską, zajmował się zagadnieniami bioetyki chrześcijańskiej. W 2004 roku jako jeden z założycieli zainicjował powstanie w Pucku hospicjum pw. św. Ojca Pio, w którym pełnił funkcję Dyrektora i Prezesa Zarządu od 2009 roku aż do śmierci. Zmarł po długiej walce z chorobą nowotworową 28 marca 2016 roku w Sopocie, gdzie pochowano go 1 kwietnia 2016 na Cmentarzu Komunalnym. Na podstawie rozmów z ks. Kaczkowskim powstały liczne publikacje m.in. Szału nie ma, jest rak (2013) i Życie na pełnej petardzie (2015), jako autor napisał Grunt pod nogami (2016).

Program:
W repertuarze m.in. dzieła Georga Friedricha Haendela, Johannesa Brahmsa, Johanna Sebastiana Bacha i innych.


Bilety: N 20 ZŁ / U 15 ZŁ do nabycia:

* w Informacji Turystycznej Sopot (Plac Zdrojowy 2, kasa czynna codziennie w godzinach 10:00-18:00);
* w systemie EKOBILET