Mateusz Kubański – obój
Joachim Oller – skrzypce
POLSKA FILHARMONIA KAMERALNA SOPOT
Paulina Dołęgowska – dyrygent
Izabela Burda – dyrygent

Maj to miesiąc, w którym wiosna wybucha z całą swoją mocą. Wraz z nią nabywamy nowej energii i sił do działania. Szczególnie kobiety rozkwitają, czarując swym blaskiem i pięknem.
W związku z tym, Polska Filharmonia Kameralna Sopot ma dla Państwa majową propozycję koncertową.

6 maja o godzinie 18.00 sopockich filharmoników poprowadzą dyrygentki młodego pokolenia: Paulina Dołęgowska oraz Izabela Burda. Towarzyszyć im będą soliści: Mateusz Kubański – obój i Joachim Oller – skrzypce. Program koncertu został skomponowany tak aby wprowadzić słuchaczy w wiosenny nastrój. Muzyka, która wypełni tego wieczoru salę koncertową PFK pełna będzie majowego ciepła. Stanie się tak nie tylko za sprawą doboru repertuaru, ale także za sprawą dyrygentek. Zawód ten – chociaż w większości wykonywany przez mężczyzn urzeka także płeć piękną. Filharmonia kobiet zatem to miejsce i czas właśnie dla nich – kobiet, które podzielą się z Państwem swoim talentem i umiejętnościami. Paulina Dołęgowska urodziła się w 1991 roku, w Toruniu. W roku 1995 rozpoczęła naukę gry na skrzypcach, a w wieku 14 lat jako drugi instrument pojawił się obój.

W 2010 roku rozpoczęła studia na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, w klasie oboju Profesora Józefa Raatza. W roku 2014 ukończyła Akademię Muzyczną z wyróżnieniem i podjęła studia licencjackie na Wydziale Dyrygentury, Kompozycji i Teorii Muzyki, o specjalności Dyrygentura Symfoniczno-Operowa w klasie Profesora Wojciecha Rajskiego. Aktualnie łączy obie pasje oraz pracuje jako oboistka Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. Jako druga orkiestrę poprowadzi Izabela Burda urodzona w 1992 roku, w Białej Podlaskiej. Swoją edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 10 lat, w rodzinnym mieście. Od roku 2013 studiuje dyrygenturę symfoniczno-operową pod kierunkiem prof. Zygmunta Rycherta. Swoje umiejętności dyrygenckie miała okazję doskonalić na warsztatach
z José Maria Florêncio oraz Georgem Tchitchinadze.

Program:
Tadeusz Zygfryd Kassern – Concertino na obój i orkiestrę smyczkową
Benjamin Britten – Simple Symphony op. 4 / 18’
Aleksander Tansman – Wariacje na temat Girolamo Frescobaldiego
Jan Sebastian Bach – Koncert skrzypcowy E-dur nr 2 BWV 1042

Prowadzenie koncertu: Krzysztof Dąbrowski

Bilety: N 20 ZŁ / U 10 ZŁ do nabycia:

• w Informacji Turystycznej Sopot (Plac Zdrojowy 2, kasa czynna codziennie w godzinach 10:00-18:00);
• w systemie EKOBILET