Uwaga!!
Z przyczyn technicznych zmuszeni jesteśmy zmienić lokalizację ostatniego koncertu cyklu Katowicki Kurort Muzyczny.
Koncert zespołu Aladdin Killers odbędzie się w czwartek, 23 listopada o godz. 20.00 w Teatrze na Plaży, a nie Klubie Dwie Zmiany jak było to planowane pierwotnie.

Katowice to miasto, które na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat przemysł ciężki z sukcesem zamieniło na przemysł kultury.
Obecnie dysponuje jedną z najciekawszych w Polsce ofert muzycznych proponując odbiorcom szereg interesujących koncertów i festiwali, prezentujących najciekawsze współcześnie zjawiska muzyczne. Sopot, miasto otwarte na nowe trendy w kulturze i sztuce, wykorzystując swoją wieloletnią współpracę z Katowicami w dziedzinie kultury uznało, że listopadowe wieczory w sopockich klubach to odpowiedni moment, by uważniej przyjrzeć się, albo raczej posłuchać tego, co obecnie w sferze muzyki dzieje się na Śląsku. A stanie się to możliwe za sprawą cyklu koncertów Katowicki Kurort Muzyczny!

Katowice to jedyne w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej miasto, które w roku 2015, dzięki wyjątkowo intensywnemu życiu muzycznemu i wielopokoleniowym tradycjom na tej płaszczyźnie, otrzymało tytuł Miasta Kreatywnego UNESCO w dziedzinie Muzyki. Katowice to siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia z najnowocześniejszą obecnie przestrzenią koncertową w Polsce, Filharmonii Śląskiej i chóru Camerata Silesia, kolebka jazzu i bluesa, muzyki elektronicznej i alternatywnej oraz około 30 festiwali muzycznych organizowanych w stolicy województwa śląskiego co roku. (m.in. Rawa Blues, OFF Festival, Tauron Nowa Muzyka).

Cykl zaplanowanych na listopad koncertów w sopockich klubach i salach koncertowych pod wspólnym hasłem Katowicki Kurort Muzyczny ma szansę przybliżyć śląskie bogactwo muzyczne słuchaczom z Sopotu i całego Trójmiasta. „Od kilku lat Sopot współpracuje w dziedzinie kultury z Katowicami – mówi Joanna Cichocka-Gula, wiceprezydent Sopotu. – Wywalczony przez Katowice tytuł Miasta Muzyki UNESCO bardzo nas ucieszył. Po rozmowach z instytucją kultury „Katowice – Miasto Ogrodów” postanowiliśmy zaprosić do Sopotu kilka katowickich zespołów, które zaprezentują różne kierunki muzycznych poszukiwań” – dodaje wiceprezydent Sopotu.

Katowicki Kurort Muzyczny w Sopocie to cykl siedmiu koncertów, podczas których zaprezentują się najciekawsze zespoły i projekty muzyczne rodem z Katowic. Różnorodność programu częściowo oddaje wielowymiarowość katowickiego życia muzycznego. Będzie okazja do spotkania z jazzowym trio RGG Macieja Garbowskiego, poznanie młodych zjawisk z kręgu muzyki alternatywnej, takich jak duety The Party is Over czy Fuck The People, po eksperymenty muzyczne Asi Miny i Wojtka Kucharczyka, twórców legendarnej już wytwórni Mik.Musik i spektakl audiowizualny łączący rożne dyscypliny nauki i sztuki - Where the Soul Is? - w wykonaniu Pigeon Break & Lód 9 & Rafał Włodarek. Koncerty odbędą się w Teatrze BOTO, Teatrze na Plaży, Klubokawiarni Dwie Zmiany i Sali koncertowej PFK Sopot na terenie Opery Leśnej.


Harmonogram koncertów:


Teatr BOTO

9 listopada (czwartek), godz. 21.00 – RGG (jam session), bilety: 20 zł
12 listopada (niedziela), godz. 20.00 – Asi Mina, Wojciech Kucharczyk , bilety: 20 zł

Opera Leśna, Sala PFK Sopot

10 listopada (piątek), godz. 20.00 - spektakl audiowizualny - Where the soul is? - Pigeon Break & Lód 9 & Rafał Włodarek, bilety: 10 zł

Teatr na Plaży:

4 listopada (sobota), godz. 20.00 – The party is Over , wstęp wolny
10 listopada (piątek), godz. 20.00 – Fuck the People , wstęp wolny
23 listopada (czwartek), godz. 20.00 – Aladdin Killers, wstęp wolny

Dwie Zmiany:

9 listopada (czwartek), godz. 20.00 – Erith, wstęp wolny

Organizatorzy:

KATOWICE MIASTO MUZYKI UNESCO, MIASTO SOPOT, Bałtycka Agencja Artystyczna BART, Teatr na Plaży, Klubokawiarnia Dwie Zmiany Teatr BOTO

Patronat medialny:

Radio Gdańsk, Gazeta Wyborcza Trójmiasto, Co jest Grane 24, Trojmiasto.pl