TKANIE NA PATYKACH - warsztaty przestrzenno-plastyczne
14 listopada 2017, godz. 10.00
Opera Leśna- pracownie

Las pełen dźwięków 2017. Mali artyści w Operze Leśnej

Zapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach kreatywnych mających na celurozbudzenie w nich poczucia estetyki, percepcji i myślenia przestrzennego oraz rozwój zdolności manualnych. Punktem wyjścia dla naszego spotkania będzie sopocki leśny amfiteatr, Opera Leśna, widziany jako bryła, którą młodzi twórcy postarają się odwzorować lub zinterpretować na nowo używając własnej wyobraźni, tworząc pod okiem animatorów własne „minimakiety” obiektu. Spotkanie zaczniemy od wspólnego spaceru po obiekcie, podczas którego omówione zostaną jego funkcje, kształt i konstrukcja.

Szczególną uwagę prowadzący zwrócą na wyjątkowość dachu rozpostartego nad widownią, z lotu ptaka przypominającego skrzydła motyla. Podczas spaceru dzieci zbiorą patyki, które w dalszej części zajęć zostaną wykorzystane do wykonania „krosen” – obiektów, które będą podstawą prac plastycznych.


Wykorzystując naturalne narzędzia (patyki, gałązki), kolorowe sznurki i włóczki, podczas warsztatów powstaną prace przestrzenne inspirowane bryłą i dachem Opery Leśnej.

Autor warsztatów i prowadzenie: Karolina Matea

wstęp na warsztaty w cenie 15 zł

Konieczna wcześniejsza rezerwacja telefoniczna: 58 5558453

Zrealizowano przy wsparciu finansowym Miasta Sopotu.