Wolfgang BOETTCHER – wiolonczela
Wojciech Rajski - dyrygent
Polska Filharmonia Kameralna Sopot

15 grudnia 2017, godz. 18.00
Sala Koncertowa PFK Sopot, Opera Leśna

Kończący się rok jest dla Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot rokiem jubileuszowym – instytucja obchodzi 35-lecie istnienia. Już w grudniu odbędzie się Koncert Jubileuszowy, na którym zaprezentowany zostanie rocznicowy program obejmujący dzieła szczególnie bliskie sopockiej filharmonii.

Gościem Koncertu Jubileuszowego będzie wybitny niemiecki wiolonczelista prof. Wolfgang Boettcher, który wystąpi z Orkiestrą pod batutą maestro Wojciecha Rajskiego już 15 grudnia o godz. 18.00 w Sali Koncertowej PFK. Program koncertu nawiązywać będzie do repertuaru prezentowanego podczas pamiętnego pierwszego koncertu sopockich filharmoników w gdyńskim Teatrze Muzycznym 6 czerwca 1982 roku. Wykonanie zostanie m. in. Divertimento na orkiestrę smyczkową Feliksa Janiewicza, utwór który już wtedy “przekonał słuchaczy o walorach zespołu” – jak pisała Wanda Obniska w “Głosie Wybrzeża” o koncercie inauguracyjnym Orkiestry Kameralnej Wojciecha Rajskiego. Poza tym w programie znajdzie się Serenada Piotra Czajkowskiego, która jest jednym z ważniejszych utworów w repertuarze sopockiej filharmonii, a także Koncert wiolonczelowy Camille Saint-Saënsa.

W programie:
Feliks Janiewicz – Divertimento na orkiestrę smyczkową
Camille Saint-SaensKoncert wiolonczelowy nr 1 op. 33
Piotr Czajkowski – Serenada na orkiestrę smyczkową C – dur op. 48

Biletyu w cenie 30 zł -normalny, 20 zł - ulgowy do nabycia w kasie Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART ul. Kościuszki 61, 81-703 Sopot