Joanna Knitter– śpiew
Wojciech Staroniewicz – saksofon
ARTUR JUREK TRIO:
Artur Jurek – piano, aranżacje
Janusz „Macek” Mackiewicz – bas
Roman Ślefarski – perkusja
Polska Filharmonia Kameralna Sopot
Wojciech Rajski - Dyrygent

16 grudnia 2017, godz. 20.00
Kościół św. Jerzego w Sopocie

Koncerty Świąteczne Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot to już tradycja, pozwalająca melomanom na chwilę wytchnienia i refleksji w zabieganym okresie przedświątecznej gorączki. W minionych latach sopoccy filharmonicy pod dyrekcją maestro Wojciecha Rajskiego „kolędowali” już wielokrotnie w Wejherowie, Sopocie czy Gdańsku.

Także i w tym roku Polska Filharmonia Kameralna Sopot zaprasza na wyjątkowy Koncert Świąteczny, który odbędzie się 16 grudnia 2017 r. o godzinie 20.00 w Kościele św. Jerzego w Sopocie. Wyjątkowy, gdyż orkiestra Wojciecha Rajskiego przygotowała dla swoich słuchaczy nietuzinkowy program, na który składają się aranżacje najpiękniejszych świątecznych melodii, znanych przede wszystkim z repertuaru popularnego. Usłyszymy znane amerykańskie piosenki takie jak: „All I want for Christmas”, „Last Christmas”, „Jingle Bells”, „I Saw Mommy Kissing Santa Claus”, „Petit Papa Noel”. Zaprezentowane zostaną również rodzime „Kiedyż to wzejdziesz, gwiazdo niebieska”, „Jest taki dzień”, a także wybrane utwory z płyty „The Sounds of Christmas”.

Solistami wieczoru będą Joanna Knitter laureatka Sopockiej Muzy dla Młodych Twórców oraz stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, znana m.in. z folkowego projektu Joanna Knitter Blues & Folk Connection oraz Wojciech Staroniewicz, jeden z najlepszych saksofonistów w kraju. Solistom towarzyszyć będzie trio jazzowe Artur Jurek Trio.

Biletyu w cenie 20 zł - normalny, 10 zł - ulgowy do nabycia w kasie Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART ul. Kościuszki 61, 81-703 Sopot